Oyunlar siyah ekran verip sistem reset atıyor

Arda Taha Aslan

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, postal2, mirrors Edge ve fahrenheit gibi oyunları indirdim. Monitörüm yeterli büyüklükte olmasına rağmen oyunları açtığımda siyah ekran verip bilgisayar kendini tekrardan başlatıyor hiçbir şekilde oyunlara giremiyorum ne yapabilirim?

Tahmin edeyim. Güç kaynağınız sistemi beslemede yetersiz kalmaya başlamış. Stres testleri uygulayıp sistem reset atıyor mu diye bakın. Önce ekran kartına uygulayın kapanmazsa, işlemci ve ekran kartı aynı anda stres testi uygulayın. Sıcaklık değerleri normal olduğu halde sistem resetlenirse yeni bir PSU alma vakti gelmiş demektir.

Tahmin edeyim. Güç kaynağınız sistemi beslemede yetersiz kalmaya başlamış. Stres testleri uygulayıp sistem reset atıyor mu diye bakın. Önce ekran kartına uygulayın kapanmazsa, işlemci ve ekran kartı aynı anda stres testi uygulayın. Sıcaklık değerleri normal olduğu halde sistem resetlenirse yeni bir PSU alma vakti gelmiş demektir.

Cevabınız için teşekkürler ama anlamadığım şey daha büyük oyunları açıyor sistemim, o oyunlarda yetersiz kalmazmıydı acaba, ve monitörü değiştirdiğimden beri csgo ya da giremiyorum, oyunların çözünürlüklerinde bi sıkıntı olabilirmi acaba :(

Cevabınız için teşekkürler ama anlamadığım şey daha büyük oyunları açıyor sistemim, o oyunlarda yetersiz kalmazmıydı acaba, ve monitörü değiştirdiğimden beri csgo ya da giremiyorum, oyunların çözünürlüklerinde bi sıkıntı olabilirmi acaba :(
Çözünürlüğü arttırdıysanız sisteme binen yük artmış doğal olarak daha fazla güce ihtiyaç duymuş olabilirler. CS:GO gibi büyük oyunlar optimize bakımından daha iyi olduklarından daha az güç kullanarak daha iyi performans verebilir. Önce stres testlerini yapın bence testler sorunsuz olursa o zaman düşünelim diğer sebepleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı