Çözüldü Oyunlar Tam Ekran Olmuyor - nVidia

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2-3 ay öncesine kadar nVidia ekran kartı olan bilgisayarımda bazı oyunları düşük ayarda tam ekran olarak oynuyordum. Ama artık düşük ayarda kenarda boşluklar oluyor. Bir ayarı belki yanlışlıkla bozmuş olabilirim. Nasıl tekrar eski haline getiririm ?

Bu, genelde çözünürlükle veya scaling ile ilgili bir ayardır. Şu konuya bir bakar mısın: Windows 7′de oyun oynarken kenarlarda siyah bantlar mı var? | Technopat

Ayrıca ekran kartın ve kullandığın sürücü sürümü nedir? Yine hangi oyunda bu sorunu yaşıyorsun ve çözünürlüğün ne? Son olarak Alt + Enter'a basınca tam ekran oluyor mu görüntü?

Ekran kartım GT320M. Sürücüsü 285.62. Bu sorunu tüm oyunlarda yaşıyorum, çözünürlük düşük olunca. Ekran çözünürlüğüm 1366.768 ve alt + enter'a basınca düzelmiyor.. :)

Recep Abi bu arada bu sorun ekran kartımın güncel sürümünü yükledikten sonra oldu.

Pek bir fark olmayacağını düşündüğüm halde şu sürücüyü yükler misin:

Verde 295.51 Driver 64 Bit

Verde 295.51 Driver 32 Bit

Yükledikten sonra şu ayarları yapar mısın:

74600139.jpg

Recep Abi yardımların için çok teşekkür ederim sorunum çözüldü sayılır fakat şöyle bir sorun oluştu:
Mesela eskiden 800.600 ayarda Assasins's Creed Revelations da hem üstte hemde yanda boşluklar vardı ama Crysis 2, Battlefield 3 gibi oyunlarda 800.600 ayardayken sadece yanda boşluklar vardı. Söylediklerini yapınca Assasin's Creed Revelations da sadece yandaki boşluklar düzeldi. Üst taraflar hala boş. Ama Crysis 2 ve BF3 de tam ekran oldu.

Override the scaling mode set by games and programs
seçeneğindeki işareti kaldırıp dene. ;)

Assasins's Creed Revelations bildiğim kadarıyla Alt + Enter ile tam ekran olabilen bir oyun. Ayrıca resimde yer alan şu seçeneği dene:

Aspect Ratio ve Override seçili.

Abi ben windows 10 kullanıyorum ve bazı oyunlarda ne yaptıysam tam ekran olmuyor her iki yanlardan 3 parmak siyahlık oluşuyor ne önerebilirsiniz?,

Leptop kullanıyorum ve ekran kartı intel leftdead oynadığımda tam ekran ama fifa07 yanlarda siyahlıklar oluyor lütfen cevaplarmısın

ghost recon future soldier oyunu indirdim Ama Oyun tam Ekran olmuyor
Alt Ve üst de Siyahlık Var Sorun Nasıl Cözerim Yardm

Ekran Kartı GTX 960

İşlemci İntel Core i5

Ram 16 GB

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı