Oyunlar .URL olarak açılıyor

Miremin

Centipat
Daha fazla  
Selam. Ben laptop a format attıktan sora hangi oyunu hangi platformdan yüklersem yükleyeyim hepsi masaüstünde .URL uzantılı oluyor tıkladığımda altdakı resimdeki sayfa açılıyor. Böylece oyuna masaüstünden giremiyorum ancak yüklediğim platformdan giriyorum. Birkaç yol denedim ama çözüm bulamadım.

Dosya Ekleri

• 16131516753713553040776388676419.jpg
    16131516753713553040776388676419.jpg
    124,2 KB · Görüntüleme: 76
Selam. Ben laptop a format attıktan sora hangi oyunu hangi platformdan yüklersem yükleyeyim hepsi masaüstünde .URL uzantılı oluyor tıkladığımda altdakı resimdeki sayfa açılıyor. Böylece oyuna masaüstünden giremiyorum ancak yüklediğim platformdan giriyorum. Birkaç yol denedim ama çözüm bulamadım.
.ink olarak değiştirir misin?

Internet tarayıcısını seç, tekrar sormaması lazım.
Aslında Internet tarayıcısını seçtiğimde oyuna giriyorum. Ama ben sorunu kökünden çözmek istiyorun. Masaüstünde url uzantılı oyunlar çok kötü görünüyor sanki dosya şeklinde.
Ve asıl sorun. Buna ne yol açmış ola bilir virüs falan ola bilirmi yoksa sadece yazılımsal bir sorunmu?

Ve asıl sorun. Buna ne yol açmış ola bilir virüs falan ola bilirmi yoksa sadece yazılımsal bir sorunmu?
Sonunda çözümü buldum Allah bu linkteki kardeşden razı olsun (ÇÖZÜM) Masaüstü dosyaları LNK oldu? Çözümü nedir? (Regedit)

Not:linkteki sayfada lnk den bahs ediyor ama url dede işe yaradı

Geri
Yukarı