Oyunlar ve programlar hangi diske yüklenmeli?

Hidanos

Decapat
Daha fazla  
İlk defa SSD'li bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Bu yüzden kafamı karıştıran bazı sorular var. SSD 390 GB boş alanı var. HDD ise 900 GB boş alanı var.

Steam, Ubisoft Connect, Epic Games gibi programları SSD'ye mi kurmalıyım? HDD'ye kurarsam fark olur mu? Peki bu programlar SSD'ye kurulursa oyunlarını HDD'ye yükleyebilir miyim? HDD veya SSD kurulan oyunlar arasında FPS farkı olur mu? Oyunlarımı ve programlarını hangi diske yüklemeliyim? Tavsiyeleriniz benim için önemli. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tüm dijital oyun platformlarını SSD'ye yüklesen bile içerisindeki oyunları yüklemek istediğinde HDD'ye yükleyebilirsin. FPS konusunda bir fark olmaz. SSD'ye Windows ve oynadığın 1-2 temel oyunu yükleyebilirsin. SSD'yi tamamen sonuna kadar doldurmayın.

Şimdi sorularınızı ayıralım.
1- "Steam, Ubisoft Connect, Epic Games gibi programları SSD'ye mi kurmalıyım?"
Cevap: Oraya kurarsanız daha hızlı program çalışır.
2- "HDD'ye kurarsam fark olur mu?"
Cevap: Olabilir.
3- " peki bu programlar SSD'ye kurulursa oyunlarını HDD'ye yükleyebilir miyim?"
Cevap: Evet kurabilirsiniz.
4- " HDD veya SSD kurulan oyunlar arasında FPS farkı olur mu?"
Cevap: Hayır, oyunun açılma sürelerinde etkileri olur.
5- "oyunlarımı ve programlarını hangi diske yüklemeliyim?"
Cevap: SSD'de olursa daha hızlı açılır. HDD ise daha yavaş.

Yüksek bekleme süresine sahip (GTA 5-Witcher 3-Yeni nesil COD) oyunları eğer çok az yer kalmıyor ise SSD'ye yüklemek daha mantıklı. Büyük bir fark oluyor bekleme sürelerinde. Fakat günlük veya bu saydıklarım gibi bekleme süresine sahip olmayan oyunları da HDD'de kullanmak daha mantıklı.

Fikirler için teşekkürler. Peki Steam gibi dijital oyun platformlarını hangi diske yüklemeyi önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı