Oyunlar yüksek FPS ve ama akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

Barancan Baran

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda kasayı ilk açtığım zaman hiçbir sıkıntı olmadan, yağ gibi akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Fakat bir iki saat geçirdikten sonra FPS yüksek olmasına rağmen, 150-200 oyunlar akıcı değilmiş gibi geliyor. Ekran titriyormuş gibi delaylı oynuyorum.

Şu an Valorant oynadığım için Valorant üzerinden konuşacağım çok rahatsız edici bir durum. PUBG ve Warzone'da da aynı problem vardı yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemi İtopya üzerinden topladım, 1 yıl oldu yazıyorum.

Gigabyte 2060 6 GB OC ekran kartı.
AMD Ryzen 7 2700X işlemci stok soğutucuyla.
16 GB 3000MHz RAM.
240Hz ASUS monitör.
240SSD/1TB SSD
Ayrıca işlemci 3.7 GHz'de çalışıyor default olarak onu nasıl artırabilirim ve artırırsam bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Barancan Baran unigine superposition indirin ve açın, Benchmark olurken MSI Afterburner değerleri olacak sol üstte, onlar ile birlikte ekran görüntüsü atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Afterburner
UNIGINE Benchmarks

Tamamdır yükleyip kurup paylaşacağım.
@Barancan Baran unigine superposition indirin ve açın, Benchmark olurken MSI Afterburner değerleri olacak sol üstte, onlar ile birlikte ekran görüntüsü atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Afterburner
UNIGINE Benchmarks

Testi yaptım ilk önce 1080P Extreme'de yaptım sonra 1080P High'da yaptım bu şekilde fotoğrafta olduğu gibi ekran geçerken takılıp öyle geçiyor SSD'den olabilir mi acaba diye düşünmeye başladım çözemezsem Windows'u HDD'ye kurmayı planlıyorum bir alakası var mıdır.
asdasd.jpg

Boştayken de değerler bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    221,9 KB · Görüntüleme: 126
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri