Oyunlara neden para yatırılıyor?

Zevk, şov için yatırılıyor. Şahsen bazen bir pahalı skin ile oyun oynarken örnek veriyorum LoL oyununda bulunan galaksi katili Zed skiniyle oynarken daha iyi oynadığımı hissediyorum fakat bir değişkenlik yok oynayışımda sadece o skinin verdiği hissiyat iyi hissetmemi sağlıyor.

Bahsettiğim şey bu değil. Sinemaya giderim. Karşılığını verir çıkarım. Demek istediğim şey skinler vs. içindi.

İyi hissettirdiği doğru ama demek istediğim şey. Mesela 100 TL bir skin alacağıma skinsiz oynayıp paramı daha gerekli

şeylere(en kötü ihtimalle yiyecek içecek) harcamak daha mantıklı değil mi?
Paranı daha gerekli yerlere yatırmak mantıklı bir düşüncedir. Ama skin mevzusu kişinin zevkine kalmış. Ben de çok para yatırdım ve bir süre sonra insan parasının boşuna gitmiş olduğunun farkına varıyor. Yatırana da hiçbir şey diyemeyiz. Oyun oynarken herkeste bulunan model yerine, daha nadir eşyalar kullanmak oyunu daha zevkli hâle getirebiliyor.

Oyunlarda bazı şeyleri elde etmek sıkıcı olabiliyor. Bunları elde etmek için para yatırıyorlar. Sonrasına da emekle devam edebiliyorlar. Tabi sırf gösteriş için para döken bir sürü insan da var.

Parasi olan yatirir, ben yatirdim, su an pismanim, para sıkıntısı cekiyorum, ama param olsa oyundan aldigim zevki 2 katina cikarmak icin yine yatirirdim.

Parasi olan yatirir, ben yatirdim, su an pismanim, para sıkıntısı cekiyorum, ama param olsa oyundan aldigim zevki 2 katina cikarmak icin yine yatirirdim.
Zaten demek istediğim yüksek maaş kazanıp küçük kısmını eğlence için yatıranla değil. Öğrenci vs. olup da harçlığından yatıranlar gördüm.

P2W oyunlardan mı bahsediyoruz? CS, Valorant gibi oyun içi satın alımların dengede değişiklik yaratmadığı oyunlardan mı bahsediyoruz? Season Pass gibi sistemlere sahip bedava oyunlardan mı bahsediyoruz?

Zaten demek istediğim yüksek maaş kazanıp küçük kısmını eğlence için yatıranla değil. Öğrenci vs. olup da harçlığından yatıranlar gördüm.
Ben de onlardan birisi sayilabilirim, ama su an pismanligini yasiyorum.
Gercekten sacmalik.

Eğer oyundan bir para kazanılmıyorsa (oynayarak ya da YouTube, Twitch gibi platformlarda yayınlayarak) neden para yatırılıyor?
Sonuçta oyun bir amaç değil. Eğlenmek için bir amaç oluyor ve neden para yatırıldığını anlamıyorum.

Eğer bir oyunu seviyorsam ve daha uzun uzun süreler o oyunu oynayacaksam o oyundaki hoşuma giden birkaç şeyi alırım örneğin Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de Battle Pass almıştım ve pişman değilim güzel skinlerim oldu oyunda daha hızlı geliştim ve o skinlerle oynarken ekstra keyif alıyorum. 3 günlük dünya beni mutlu edecek her şeyi yaparım aşırıya kaçmadıkça.

Benden size bir abi tavsiyesi hiç bir oyuna para yatırmayın. Ufak miktarlarla başlar daha fazla devam edersiniz. Gidin o parayı arkadaşlarınızla harcayın, kendinize harcayın, istediğiniz şeyleri yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı