Oyunlarda Akıcılık mı, Grafik Kalitesi mi?

Akıcılık mı grafik mi?

• Grafik

Oy: 3 6,4%
  • Akıcılık

Oy: 44 93,6%

• Oy verenlerin toplamı
    47
Sırf gerçekçi grafik göreceğim diye 10 FPS oynayacaksam bir anlamı yok benim için grafiğin. İkisinin ortası olmalı ne grafikler kötü olmalı ne de akıcılık.

Grafikleri kötü oyunu oynayabilirsin (Genelde hep grafikleri Lowest'da oynıyorum :) ) Ama akıcı olmayan oyunu oynayamazsın bir seviden sonra (Bunu da yaşadım :) )
Grafikleri kötü olan oyunda bir seviyeden sonra oynanmaz.
Şimdi eğer yüksek ayarda 20 FPS alıcaksan kısmalısın ayarları. Ama yüksek ayarda 60 FPS alıcaksan grafik derim ben.

Oyununa göre değişir bence. Bir yarış oyunu oynuyorsan grafik FPS oyunu oynuyorsan akıcılık daha ön plandadır bence. İmkanım olsa ikisi de derdim ama yok ki RTX 2080Tİ :D.
Kısacası 144Hz monitörde en yüksek ayarlarda hem 144 FPS üzeri almak hem de iyi grafiklerde oynamak.

Düşük grafiklerde düşük FPS olayına alışık olduğum için akıcılık diyorum. Ama çamur gibi görüntü ile 140 FPS alacaksam tabi ayarları arttırır ve 60 FPS normal ayarlarda oynarım. Yani çamur gibi grafik sevmem ( ETS2’de ölçeği en düşüpe alın ve gerçek çamur grafiği dibine kadar yaşayın. ) ama grafik için FPS’den feragat etmem.

Sadede gelirsek : Orta ayarlar candır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı