Oyunlarda ani FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

bytrog

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal üyeleri.
Casper F650 marka laptop kullanıyorum. ETS 2, GTA 5, MTA San Andreas bile olsa mesela 60 - 70 FPS alıyorsam birden 30 FPS'lere düşüyor ve 1 2 dakika sonra geri 60 - 70 FPS'e çıkıyor.

Sıcaklık değerlerim:
GPU 70 derece.
CPU 70 derece.

Ekran kartı: NVIDIA 940MX.
İşlemci: i5 8250U.
Bu sorunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm Driver'lerin güncel olduğundan emin olunuz, o işlemcinin o GPU için darboğaz yapma imkanı yok sıcaklıklarda makul derecede PC'nizde virüs olabilir siz fark etmeseniz bile arka planda CPU ve GPU'yu yoruyor olabilir bu da bir ihtimal.

Tüm Driver'lerin güncel olduğundan emin olunuz, o işlemcinin o GPU için darboğaz yapma imkanı yok sıcaklıklarda makul derecede PC'nizde virüs olabilir siz fark etmeseniz bile arka planda CPU ve GPU'yu yoruyor olabilir bu da bir ihtimal.
Driverleri indirdim, Throttlestoptan işlemciyi kısıtlıyorum. 1,58 ghz de sınırlı oynamıyor. Gerçekten kafayı yemek üzereyim bu sorun yüzünden.
Diğer bileşenleride paylaşır mısınız?
8 gb ram
240 gb Sandisk ssd

İşlemciyi kısıtlamasanızda yine aynı sorunmu oluyor?
İnanın çözemedim. Sizce işlemcinin 75 76 derece kendini soğutmaya çalışıp hızını düşürmesi normal mi, çünkü benim bildiğim 80 - 85 derecede fazla ısı olduğu için korumaya alıyor. Eskiden böyle bir problemim yoktu, format attım her şeyi yaptım ama düzelmiyor.

İnanın çözemedim. Sizce işlemcinin 75 76 derece kendini soğutmaya çalışıp hızını düşürmesi normal mi, çünkü benim bildiğim 80 - 85 derecede fazla ısı olduğu için korumaya alıyor. Eskiden böyle bir problemim yoktu, format attım her şeyi yaptım ama düzelmiyor.

İşlemci için 80 dereceden sonrası biraz sıkıntı bazı işlemciler için 90 derece çalışsa bile bir şey olmuyor ama 80 dereceyi geçmemekte fayda var AIDA64 programı ile stress testi yaparken orada görünüyor zaten sıcaklık belli bir raddeye gelince işlemci güç düşürmesi yaptığında % kaç olduğunu görebiliyorsun. Anlık FPS düşüşü gerçekten garip daha önce RAM değiştirdinmi 2 farklı RAM takılı ise uyumsuzluk yapıyor olabilir.

İşlemci için 80 dereceden sonrası biraz sıkıntı bazı işlemciler için 90 derece çalışsa bile bir şey olmuyor ama 80 dereceyi geçmemekte fayda var AIDA64 programı ile stress testi yaparken orada görünüyor zaten sıcaklık belli bir raddeye gelince işlemci güç düşürmesi yaptığında % kaç olduğunu görebiliyorsun. Anlık FPS düşüşü gerçekten garip daha önce RAM değiştirdinmi 2 farklı RAM takılı ise uyumsuzluk yapıyor olabilir.
Birde anlamadığım bir şey var bence işlemcinin 76 derecede çalışması gayet olası bir durum, fps düşmesi çok saçma değil mi? Bu arada drop yiyince sıcaklık düşüyor fps düzelene kadar.

Bir de anlamadığım bir şey var bence işlemcinin 76 derecede çalışması gayet olası bir durum, FPS düşmesi çok saçma değil mi? Bu arada drop yiyince sıcaklık düşüyor FPS düzelene kadar.

76 derece işlemci için pek sıkıntı yaratmaz kaç GB RAM var PC'de dediğim gibi sistem biranlığına kendini boşa alıyor gibi geldi. Ayrıca sisteminde virüs olmadığına emin misin (ne virüsmüş bea) diyebilirsin maalesef gerçekten etki ediyorlar.

76 derece işlemci için pek sıkıntı yaratmaz kaç GB RAM var PC'de dediğim gibi sistem biranlığına kendini boşa alıyor gibi geldi. Ayrıca sisteminde virüs olmadığına emin misin (ne virüsmüş bea) diyebilirsin maalesef gerçekten etki ediyorlar.

Bilgisayarda 8 GB RAM var. Başka kontrol edeceğimiz bir değer var mı? GPU kullanımı vs. gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı