Çözüldü Oyunlarda ani FPS düşüşleri ve donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thecrowly34

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar eski sistemimi upgrade ettim ama sanırım bir sorun var ve yardımınıza ihtiyacım var. Sistemim: MSI X570A PRO 4400 MHz, işlemci Ryzen 5 3600X, RAM 16 GB DDR4 3600 MHz t-Force vulcan ve ekran kartı olarak da RX 580 4 GB ekran kartım var. Sorun ise: Oyunlara girdiğimde 200 FPS alırken sürekli aniden 40-50 FPS'ye düşmesi ve takılma sorunu yaşamam. Ryzen 3600X işlemcinin fan sesi yüksek olduğu için ve ani ısı yükselikliğini engellemek için CPB'yi iptal ettim ama bunun ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizce sorun nerede? Güncel Driver'lere yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onu bilmiyorum ama ekran kartı gibi gözüküyor. Hangi depoloma olarak ne kullanıyorsun SSD veya HDD kaç GB modelleri ne?
120 gb ssd 1tb hdd mevcut ssd hi level hdd seagate 1 tb
Format atarak bu sorunu çözdüm, lakin bu seferde oyun esnasında sıcaklık 73 derece ekran kartıda 73 derecelerde seyrederken reset atmaya başladı sorun ne olabilir sizce ?
Onu bilmiyorum ama ekran kartı gibi gözüküyor. Hangi depoloma olarak ne kullanıyorsun SSD veya HDD kaç GB modelleri ne?
120 gb ssd 1tb hdd mevcut ssd hi level hdd seagate 1 tb
Format atarak bu sorunu çözdüm, lakin bu seferde oyun esnasında sıcaklık 73 derece ekran kartıda 73 derecelerde seyrederken reset atmaya başladı sorun ne olabilir sizce ?

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı