Çözüldü Oyunlarda ani ping artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkeKocak

Decapat
Daha fazla  
ZyXEL VMG1312-T20b modemim var ve 16 Mbps internetim var düşük biliyorum. Modem arayüzünden QoS kısmından aralarında en iyi sonuç veren paket uzunluğunu seçtim ve hızını 8 Mbps'ye ayarladım.

Ekran görüntüsü 2023-06-13 141435.png

Bufferbloat testi yaptığımda a+ aldım fakat Valorant oynadığımda arada ani olarak ping değerim yükselip geri düşüyor.

Ekran görüntüsü 2023-06-13 141841.png

Çözüm
Oyun oynarken bilgisayarınız Wi-Fi ile mi bağlı yoksa Ethernet kablosu ile mi? Eğer Wi-Fi ise evde farklı aygıtlar Wi-Fi'ya bağlanırsa ping değerleriniz yükselir onun yerine direk sarı kablo ile modemden PC'ye bağlanın herhangi bir düşme Yükselme söz konusu dahi olmayacaktır.
Oyun oynarken bilgisayarınız Wi-Fi ile mi bağlı yoksa Ethernet kablosu ile mi? Eğer Wi-Fi ise evde farklı aygıtlar Wi-Fi'ya bağlanırsa ping değerleriniz yükselir onun yerine direk sarı kablo ile modemden PC'ye bağlanın herhangi bir düşme Yükselme söz konusu dahi olmayacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm
Oyun oynarken bilgisayarınız Wi-Fi ile mi bağlı yoksa Ethernet kablosu ile mi? Eğer Wi-Fi ise evde farklı aygıtlar Wi-Fi'ya bağlanırsa ping değerleriniz yükselir onun yerine direk sarı kablo ile modemden PC'ye bağlanın herhangi bir düşme inme söz konusu dahi olmayacaktır.

Wi-Fi ile bağlıyım ama internet kablosu ile bağlanmam mümkün değil bunu çözmenin başka yolu var mı?

Oyun oynarken bilgisayarınız Wi-Fi ile mi bağlı yoksa Ethernet kablosu ile mi? Eğer Wi-Fi ise evde farklı aygıtlar Wi-Fi'ya bağlanırsa ping değerleriniz yükselir onun yerine direk sarı kablo ile modemden PC'ye bağlanın herhangi bir düşme yükselme söz konusu dahi olmayacaktır.

Peki Wi-Fi güçlendirici alsam ve onun üzerinden kablo ile bağlantı kursam düzelir mi?

Wi-Fi ile bağlıyım ama internet kablosu ile bağlanmam mümkün değil bunu çözmenin başka yolu var.

Peki Wi-Fi güçlendirici alsam ve onun üzerinden kablo ile bağlantı kursam düzelir mi?

İnternetini yükselt ve servis sağlayıcın ile görüşüp onların tavsiye ettiği modemi satın alman gerekiyor. Bu sayede ping değerlerin biraz da olsa düşüş sağlar belki 2 3 hafta stabil çalışır veya 1 ay fakat tekrar eski haline dönüş sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı