Oyunlarda Ani Takılmalar Normal mi?

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Sistem araştırması yapıyorum fakat hemen hemen tüm kartlarda yüksek seviye veya orta seviye fark etmiyor bu FPS ani düşme durumu hatta 0 FPS'lere kadar kilitlenme ve donma söz konusu. Bu durum normal mi, ne sebep olur? Ya da bu faktöre yakalanmamak için neye dikkat etmeliyiz?

Not: İzlediğim videolarda tüm makinelerde SSD vardı.

Çözüm
Aslında olayın lükslük ile ilgisi yok. Sadece mantıklı sistem toplayıp toplamamak ile ilgisi var. Onun için eğer şahıs bilgisayar toplamayı bilmiyorsa ya hazır sistem alacak ve ya hiç uğraşmayıp PS4 falan alacak. Ya da Technopat Sosyal de konu açıp bütçesini belirtecek ve biz ona bütçesine uygun "Düzgün" sistem dizeceğiz.🙂

He bu arada bu takılmalar anormal. Yani olmaması gereken bir şey.👎
Sistem araştırması yapıyorum fakat hemen hemen tüm kartlarda yüksek seviye veya orta seviye fark etmiyor bu FPS ani düşme durumu hatta 0 FPS'lere kadar kilitlenme ve donma söz konusu. Bu durum normal mi, ne sebep olur? Ya da bu faktöre yakalanmamak için neye dikkat etmeliyiz?

Neye istinaden böyle bir konu açıyorsun anlamadım tam? Atabilir misin link.

Neye istinaden böyle bir konu açıyorsun anlamadım tam? Atabilir misin link.

PhemiusTR Neye mi istinaden? Gözlerime tabikii. Oyun bariz takılıyor ve donuyor bunu görebiliyorum.
illa örnek istiyorsan sana bir tane atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Süreyi ayarladım göreceksindir muhtemelen.

Not: Bu video örnek olması açısından attım sanırım video sahibi hdd kullanıyor.

SSD takilmalari buyuk oranda azaltsa da pek cok etmen var. Oncelikle oyun online mi? Arkada calisan programlar neler? Bu oyunu oynarken canli yayini da ayni notebook uzerinden mi yapiyor? Sistemin RAM'i kac? Bunlari da degerlendirmek lazim.

Hertürlü kartta olmuyor bu durum böyle birşey yok.
Bundan nasıl emin olabiliriz, resmen verdiğimiz parayla rezil olma durumu söz konusu, Bir çok video buna benzer yakaladım ve üstelik hep NVDİA veya AMD en yüksek kartlarından oluşuyordu. İlginç ama twitch yayıncılarında böyle bir şey görmedim sanırım onların kurduğu sistemler daha oturmuş daha sağlam sistemler..
İlla 30 bin 40 bin TL vermemiz mi gerekiyor?
Monster laptoplardada yakaladığım örnekler var.
Oyun için tasarlanan cihazlarda bunları görmek üzücü.

Dos
PhemiusTR Neye mi istinaden? Gözlerime tabikii. Oyun bariz takılıyor ve donuyor bunu görebiliyorum.
illa örnek istiyorsan sana bir tane atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Süreyi ayarladım göreceksindir muhtemelen.

Not: Bu video örnek olması açısından attım sanırım video sahibi hdd kullanıyor.
Dostum, arkadaş onu demiyor sistemi bir yaz. Ryzen kullanıp tek RAM kullaniyorsan yapabiliyor. Ekran kartı yapabilir. RAM arızalı ise yapabilir. Önce sistemini belirt.

Bundan nasıl emin olabiliriz, resmen verdiğimiz parayla rezil olma durumu söz konusu, Bir çok video buna benzer yakaladım ve üstelik hep NVDİA veya AMD en yüksek kartlarından oluşuyordu. İlginç ama twitch yayıncılarında böyle bir şey görmedim sanırım onların kurduğu sistemler daha oturmuş daha sağlam sistemler..
İlla 30 bin 40 bin TL vermemiz mi gerekiyor?
Monster laptoplardada yakaladığım örnekler var.
Oyun için tasarlanan cihazlarda bunları görmek üzücü.
Twich yayincilari verdigin videodaki dandik notebooklari kullanmiyor. Adamlar on binlerce liralik sponsor makinesi kullaniyor oyun icin. Ayrica yayini da ikinci bir makinede isleyip oyle veriyor. Burada verdigin video giris seviyesi bir notebooka ait.

Yeni konular

Geri
Yukarı