Oyunlarda Aniden Siyah Ekran Gelme Sorunu

ÇukurHocaZâde

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyundayken oyunun ne olduğu fark etmeksizin oyunun ortasında siyah ekran geliyor. ALT+TAB yaparsam ve yeniden oyuna dönersem düzeliyor ancak son zamanlarda sıklaşmaya başladı ve özellikle online oyunlarda çok sıkıntı oluşturuyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Çözümü nedir?
İşlemcim overclocklu ancak yaklaşık 3 4 aydır overclocklu olmasına rağmen sorun son 1-2 haftadır baş gösteriyor ve işlemci sıcaklık değerlerim 65 dereceyi hiç geçmiyor. Yani işlemciden olduğunu düşünmüyorum. Ayriyeten ekran kartı için VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum ama dediğim gibi o da 3 4 aydır kullandığım bir ürün ve ondan olsa ALT+TAB yapınca düzelmezdi diye düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını ocak ayında satın aldım. Nvidia GeForce GT1030. Umarım sorun onda değildir.
Edit: Acaba sorun yazılımsal olabilir mi? Çünkü karta gelen bir güncellemeden bu yana var yanlış hatırlamıyorsam. Temiz bir driver kurulumu yapmayı denemeliyim belki de?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi güncelleme kaynaklı bir sorunmuş. Driver'ın son versiyonunu sıfırdan kurdum ve fps'im de arttı. Keşke tahmin ettiğim çözümleri deneyip öyle başlık açsaymışım ancak belki birilerine yardımı dokunur. Teşekkürler Receb Baltaş.

Ekran kartını ocak ayında satın aldım. Nvidia GeForce GT1030. Umarım sorun onda değildir.
Edit: Acaba sorun yazılımsal olabilir mi? Çünkü karta gelen bir güncellemeden bu yana var yanlış hatırlamıyorsam. Temiz bir driver kurulumu yapmayı denemeliyim belki de?

Dediğim gibi güncelleme kaynaklı bir sorunmuş. Driver'ın son versiyonunu sıfırdan kurdum ve fps'im de arttı. Keşke tahmin ettiğim çözümleri deneyip öyle başlık açsaymışım ancak belki birilerine yardımı dokunur. Teşekkürler Receb Baltaş.

Recep olacak mazur görün :)

Dediğim gibi güncelleme kaynaklı bir sorunmuş. Driver'ın son versiyonunu sıfırdan kurdum ve fps'im de arttı. Keşke tahmin ettiğim çözümleri deneyip öyle başlık açsaymışım ancak belki birilerine yardımı dokunur. Teşekkürler Recep Baltaş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı