Oyunlarda anlık kasmalar nasıl önlenir?

Computer Geek

Decapat
Daha fazla  
Anlayamadığım bir şekilde son zamanlarda sistemimin çok altındaki oyunlarda bile 2-3 saniyelik kasmalar oluyor. Ekran yırtılmaları gözüküyor. Sürücülerim güncel. Akıcı şekilde oyunları oynayamıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Harddiske mi kurulu oyunlar? Ram ile de alakası olabilir.

Ben bu sorunu formatla çözdüm. Anlık takılmalar olduğunda işlemci sıcaklığı 99-100'lere fırlıyordu. Sanırım nedeni de windows dosyalarının çok şişmesi, 85-90 gb civarı geziyordu ve arka planda sürekli windows update vs. programlar çalıştırıp boşta bile 60-70 °C olmasına neden oluyordu.

Bende de GTA 5 oynarken arada takılmalar oluyor Rdr 2 olmuyor sadece GTA 5 oynarken arada bir takılıyor rtx 4060 la hemde GTA 5 miadını doldurdu

RAM 16 GB, İ7-11800H işlemci. 1 TB depolama. Uzun süredir kasayı temizletmedim ve termal macunu da 2 yıldır yenileyemedim. Bunlardan da olabilir mi?

RAM 16 GB, İ7-11800H işlemci. 1 TB depolama. Uzun süredir kasayı temizletmedim ve termal macunu da 2 yıldır yenileyemedim. Bunlardan da olabilir mi?

HWMonitor ile test edebilirsin, kasma olduğu anlarda anlık sıcaklığa ya da maksimum sıcaklığa bakarak anlayabilirsin.

FIFA 15 için FPS değeri testi yaptım. Pencere modu oynarken 300-400 FPS alırken tam ekrana geçince 60'a kilitleniyor. Anlık kasma olduğunda 57-58 oluyor. Pencere modu gibi tam ekran oynamam lazım. Diğer oyunlar da benzer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…