Oyunlarda düşük Hz hissiyatı ve kasmalar var

kaanofriviia

Hectopat
Yer
Vice City
Daha fazla  
Dün Minecraft oynarken oyun bir anda dondu ve ufak ufak kasmaya başladı. Ben de önemsemedim fakat Valorant oyununa girince de aynı sıkıntı vardı. Ben bir dosyaları silmeden format attım ve hiçbir değişiklik yoktu. Monitör 144Hz fakat oyunlarda silah çekerken sanki 60Hz hissi veriyordu fakat masaüstü 144Hz hissiyatı veriyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dün Minecraft oynarken oyun bir anda dondu ve ufak ufak kasmaya başladı. Ben de önemsemedim fakat Valorant oyununa girince de aynı sıkıntı vardı. Ben bir dosyaları silmeden format attım ve hiçbir değişiklik yoktu. Monitör 144Hz fakat oyunlarda silah çekerken sanki 60Hz hissi veriyordu fakat masaüstü 144Hz hissiyatı veriyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ekran kartınız işlemciniz nedir? Sıcaklık değerleri nedir?

ekran kartım 1660 işlemci amd ryzen 5 olması lazım
V-Sync/FreeSync/G-Sync açıksa kapatın.
knk deneedim olmadı ya
V-Sync/FreeSync/G-Sync açıksa kapatın.
knk deneedim olmadı ya
Oyun içi ayarlarda çözünürlükte yazıyor kaç hz olarak oyunu oynadığın.
144 yazıyor ama oyunda hareket edince bi gölgelenme oluyor fakat sadece valorantt bu var
Hissiyatı bi kenera bırakıp aldığınız FPS'i ve denetim masasından Hz'in ayarlı olup olmadığını söyler misiniz?
denetim masasında 144hz bide fps minimum 250
Oynadığınız oyunun tick rate'i ile alakalı diye düşünüyorum.
knk önceden olmuyordu
şimdi csgo da da ufaktan olmaya başladı gibi geliyor monitörüm zowie xl2411p 144hz 1ms
şimdi csgo da da ufaktan olmaya başladı gibi geliyor monitörüm zowie xl2411p 144hz 1ms
Sıcaklık değeri oyundayken 60-65 derece arası

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı