Oyunlarda ara ara kasmanın sebebi ısınma mıdır ?

yusuforuk

Hectopat
Daha fazla  
Mafia 2 oynarken sıcaklığa bir baktım 97 derece işlemci, 86 derece ekran kartıydı. Soğutucu kesinlikle almam gerekir mi ? Ara ara kasmanın sebebi ısınma mıdır? Metin 2 gibi basit bir oyunda bile ara ara kasmalar oluyor. Mafia 2'ye sistemim yetiyor bence.
Sistem özelliklerim şöyle :
  • İşlemci i5 2450M
  • Ekran kartı GT 525M
  • RAM 8 GB
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yeni nesil intek işlemcilerde bu sıcaklıkları normal karşılayanlar var. Ama yinede düşürmek gerekir. Öncelikle bilgisayarınız laptop mı sorusunu sorayım.

İlk olarak termal macun ve toz temizliği yapın. Daha sonra bütçenizle birlikte yeni bir konu açarak önerilerinizi alabilirsiniz.

Bilgisayarın termal macununu değiştirin, fandaki tozları temizleyin ve bütçeye uygun soğutucu alın. Sıcaklık değerleriniz normale dönecektir.

Laptop soğutucularına boşuna para vermeyin. Cidden soğutmuyorlar. Termal macun yenilemesei ve toz almak daha iyi sonuçlar verir. Ve bu arada i5 in yeni nesil olmadığını biliyorum. Konu içeriğini okumadım. Kusura bakmayın.

@Alperen Kara, konulara içeriği tamamen okumadan mesaj yazmamanızı öneriyorum. Aksi taktirde cezalar peşinizi bırakmayacak gibi gözüküyor. Birçok konularda konu içeriğini okumadan, yanlış bilgilendirmeli mesajlar atıyorsunuz. Mesela burada yazdığınız "Laptop soğutucularına para vermeyin." gibi... Genelleme yapmadan önce biraz araştırma veya deneyiminize göre cevap yazın. Aşağıdaki ürün yeteri kadar soğutma sağlamaktadır:
Burada laptopta kullanılan malzeme çeşidi ve iletkenliği durumu değiştirecektir. Fakat Zalman'ın devasa 20 santim fanı kesinlikle sessizlik ve soğutma açısından işinizi görecektir. i5 yeni nesil değil derken?.. Ürünü Casper 2 adet laptopta kullanıp denedim, kesinlikle faydasını kullanan arkadaşlarım gördü.

@Alperen Kara, konulara içeriği tamamen okumadan mesaj yazmamanızı öneriyorum. Aksi taktirde cezalar peşinizi bırakmayacak gibi gözüküyor. Birçok konularda konu içeriğini okumadan, yanlış bilgilendirmeli mesajlar atıyorsunuz. Mesela burada yazdığınız "Laptop soğutucularına para vermeyin." gibi... Genelleme yapmadan önce biraz araştırma veya deneyiminize göre cevap yazın. Aşağıdaki ürün yeteri kadar soğutma sağlamaktadır:
Burada laptopta kullanılan malzeme çeşidi ve iletkenliği durumu değiştirecektir. Fakat Zalman'ın devasa 20 santim fanı kesinlikle sessizlik ve soğutma açısından işinizi görecektir. i5 yeni nesil değil derken?.. Ürünü Casper 2 adet laptopta kullanıp denedim, kesinlikle faydasını kullanan arkadaşlarım gördü.
Laptop'ta kullanılan ikinci nesil bir işlemci ve bu işlemcilerin 6.nesli çıktı . Bu yüzden dedim.

Arkadaşlar ceza yemişim kusura bakmayın. Şimdi ben yeni soğutucu aldım. 35 liradan fakat boşta 50-55 arası görünüyor. Ben gerçekten hiç faydasını görmedim. Ne yapmam lazım ?

Adsız.png

Cevaplarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı