Oyunlarda belli bir süreden sonra takılma

İ5 2500K

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi oyunlarda belli bir süreden sonra takılma oluyor. Örneğin CS'de 200 FPS ve 70 ping alıyorum. 1 el rekabetçi girdikten sonra bir el daha giriyorum ama oyun çok fena takılıyor, LOL'de de bir el daha girdiğim zaman FPS düşmesi oluyor tflerde. Hatta PC çok tozlanıyordu. Alt ve üstü çıkartıp yan kapağını da açtım yine sorun geçmedi. Sistemim;

AMD Ryzen 5 1600 AF
ASUS Dual RX580 4 GB
Corsair 8 GB 3000 MHz RAM
Cooler Master Master Case Pro 3
Cooler Master Elite V3 600W
Hi-Level 240 GB SSD(3 yıldır 11 yıllık laptobumda kullandım, sonra PC'ye ekledim)

Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sisteminin ısı değerlerini kontrol et aynı sorunu yaşıyordum ve ekran kartımın oyunlarda 100 derece ye çıktığını farkettim sorunumu çözdüm
Evet ekran kartımda sorun gta Vda normal ayarlarda 40 50 fps alıyorum bide çok cızırtılı rahatsiz etmete basladi watch dogsda daha 1dk olmadığına rağmen 80 90 derecelerine çıkıyor ekran kartını değişim talep etcem corona bitince çünkü simdi değişim talep etsem 1 ayda belki daha uzun surer gelmesi.

Evet ekran kartımda sorun gta Vda normal ayarlarda 40 50 fps alıyorum bide çok cızırtılı rahatsiz etmete basladi watch dogsda daha 1dk olmadığına rağmen 80 90 derecelerine çıkıyor ekran kartını değişim talep etcem corona bitince çünkü simdi değişim talep etsem 1 ayda belki daha uzun surer gelmesi.
Hayır erken gelmesini istiyorsanız hemen göndermelisiniz işlemler yavaş olur ama ekran kartınızı kaybedebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı