Çözüldü Oyunlarda bir anda çökme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xzeroq

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda hiç bir türlü kasma yaşamazken veya drop, bir anda oyundan atıyor ansızın. Değerlere baktığımda işlemci 50-60 dereceyi görüyorum ki ekran kartı da o civarlarda fazla ısınma yok. Zaten kasada toplam 7 tane fan var. İşlemci içinde özel fan aldım, yanılmıyorsam dark 94x olması lazım fanın ismi. Yani özetle her zaman oyundan atıyor beni bilgisayar bilgisayarda FPS sorunları olmamasına rağmen..

Bu arada ekran kartım GTX 1050, işlemci FX 6300, 8 GB RAM.

Çözüm
ASUS'un programı ile gördüğüm değerler arkadaşlar sorun sanırım format attırdığım bilgisayarcı da korsan şeyler indirmiş olabilir, Malwarebytes indirdim taradım bilgisayarı, 3 tane virüs algıladı benlik bir durum değil. Ama zaten bilgisayarda yüklediğim şeyler, ASUS'un programı, Logitech, Steam ve Epic Games başka hiçbir şey yüklemedim. Şu anlık oyunlardan atmıyor memnunum. 1-2 gün daha deneyimleyeceğim eğer sorun çözülmüş işe çözüldü olarak tickleyeceğim.
29.8.2018 arkadaşlar hala problem var problem geçmiş değil. Büyük ihtimal RAM de soğutucum olmadığından kaynaklı ısınınca atıyor. 1 RAM de soğutucu var ama diğerinde yok.
Arkadaşlar sorun çözüldü, 1 slottaki RAM'im bozukmuş. 2x4 RAM kullanıyordum RAM değiştireceğim konuyu çözüldü olarak işaretliyorum yardım eden herkese teşekkürler.
sıcaklıklar gayet iyi durumda. Sorun başka bir şey.

Sorunun bence ya RAM ya da anakart da olduğunu düşünüyorum. Windows 10 yeni format attırdım Windows'dan yana problem olduğunu düşünmüyorum. Ama bir durum daha gözlemledim, o da oyunlarda kalabalık yerlere atlayınca atması, azınlık yerlerde hiçbir türlü problem vermemesi. Ama tekrardan belirteyim FPS hiçbir zaman droplamıyor büyük ihtimal ile RAM almam gerekecek. Son bir analiz daha söyleyeyim, sakin yerlere atlayınca genellikle 120 ya da duruma göre 150 FPS alıyorum drop yaşanmıyor. Aynı şekilde oyuncuların kalabalık olduğu yere atlayınca ise 80-90 FPS arası, 2'sinde de drop yok. Bir anda oyundan atıyor ya da oyun yanıt vermiyor, donuyor ama ekran kartı işlemci sıkıntısı olmadığına eminim. Bence çok büyük ihtimal ile anakart ya da RAM.

sorunun bence ya RAM ya da anakart da olduğunu düşünüyorum. Windows 10 yeni format attırdım Windows'dan yana problem olduğunu düşünmüyorum. Ama bir durum daha gözlemledim, o da oyunlarda kalabalık yerlere atlayınca atması, azınlık yerlerde hiçbir türlü problem vermemesi. Ama tekrardan belirteyim FPS hiçbir zaman droplamıyor büyük ihtimal ile RAM almam gerekecek. Son bir analiz daha söyleyeyim, sakin yerlere atlayınca genellikle 120 ya da duruma göre 150 FPS alıyorum drop yaşanmıyor. Aynı şekilde oyuncuların kalabalık olduğu yere atlayınca ise 80-90 FPS arası, 2'sinde de drop yok. Bir anda oyundan atıyor ya da oyun yanıt vermiyor, donuyor ama ekran kartı işlemci sıkıntısı olmadığına eminim. Bence çok büyük ihtimal ile anakart ya da RAM.

Dediğim gibi yaşadığın sorunun aynısını yaşadım. Böyle sorunlar yüksek ihtimal ile RAM sorunu oluyor. Ama ben anakartta çözdüm sorunu. Nejdat Delioğlu isimli bir kanal var bu sorunlar ile ilgili bir sürü videosu var. Videoların bazılarında işlemciden çözmüştü. Çok düşük ihtimal ama olabiliyor işte.

ASUS'un programı ile gördüğüm değerler arkadaşlar sorun sanırım format attırdığım bilgisayarcı da korsan şeyler indirmiş olabilir, Malwarebytes indirdim taradım bilgisayarı, 3 tane virüs algıladı benlik bir durum değil. Ama zaten bilgisayarda yüklediğim şeyler, ASUS'un programı, Logitech, Steam ve Epic Games başka hiçbir şey yüklemedim. Şu anlık oyunlardan atmıyor memnunum. 1-2 gün daha deneyimleyeceğim eğer sorun çözülmüş işe çözüldü olarak tickleyeceğim.
29.8.2018 arkadaşlar hala problem var problem geçmiş değil. Büyük ihtimal RAM de soğutucum olmadığından kaynaklı ısınınca atıyor. 1 RAM de soğutucu var ama diğerinde yok.
Arkadaşlar sorun çözüldü, 1 slottaki RAM'im bozukmuş. 2x4 RAM kullanıyordum RAM değiştireceğim konuyu çözüldü olarak işaretliyorum yardım eden herkese teşekkürler.

Çözüm
Bende FPS oyunlarında PC bir anda ekran gidiyor. Bilgisayar çalısıyor klavye mouse ışıkları sönüyor kapanıyor hangi oyunlardamı oluyor CS:GO Ark ve forestda yasadım ekran kartım RX570 işlemcim Ryzen 3 2600 RAM 8 GB Corsair bir yardım edin LOL oynyabiliyorum LOL'de karsılasmadım PLS yardım widows 10 ama krekli.

bende sonoyuncu çöküyor nedense pc de iyi ve ana ekranda olmuyor oyuna girince oluyor son olarak hilede yüklü değil
PC özellikleri:RTX 3060-32GB Ram-1TB SSD-256GB 2. SSD-950GB HDD-MSI PRO B650AMD AM5 DDR5 ATX Anakart

Geri
Yukarı