Oyunlarda bir anda FPS düşüyor

erenpvo38

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 GB Ram
SSD veya HDD modeli
Turbox 128 GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 9400 GT
Anakart
G41M-P26 (MS-7592) 5.0
İşlemci
Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz (2 CPUs)
Herkese merhaba, oynadığım oyunlarda FPS düşüşü sorunu yaşıyorum. Mesela Minecraft önce 100 FPS falan olurken bir anda FPS düşüp 9-10 FPS oluyor. Bu durum 1 dakika sürüyor sonra düzeliyor sonra geri kasıyor. Döngü şeklinde ilerliyor.
Minecraft'ta 640 480 çözünürlük ile oynadığım halde ve OptiFine, Sodium tarzı şeyleri denediğim halde kasıyor. Agar io bile kasıyor.
8-9 yıllık bilgisayar kullanıyorum bu durum yaklaşık 2 yıldır oluyor.
Ayrıca Driver'ları DriverEasy programından güncelledim

Güvendiğin birine yaptırabilirsin. İşlemcinin macununu değil ekran kartının macununu yenilemelisin. Çok fazla masraf yapmak mantıklı değil gibi.
Yani kime yaptırayım derken bilgisayarcılara güven olur mu tanıdığım düzgün bilgisayarcı yok en son harddiskimi çalmıştı 3-4 sene önce
Kendim yapabilir miyim temizliği, işlemcide sorun yok mu ayrıca

Demek işlemcinin macununu yenilediğimden olmadı
Ayrıca size zahmet beğendiğiniz ucuz bir termal macun markası var mı?

Yani kime yaptırayım derken bilgisayarcılara güven olur mu tanıdığım düzgün bilgisayarcı yok en son harddiskimi çalmıştı 3-4 sene önce
Kendim yapabilir miyim temizliği, işlemcide sorun yok mu ayrıca

Demek işlemcinin macununu yenilediğimden olmadı
Ayrıca size zahmet beğendiğiniz ucuz bir termal macun markası var mı?

Yapabilirsin büyük ihtimalle. Soğutucu bloğu küçük bir kart olduğundan montajı karmaşık değildir. Önereceğim macun bütçene göre değişir ama şuna bakabilirsin. Dediğim gibi çok masraf yapmaya gerek yok.

Yapabilirsin büyük ihtimalle. Soğutucu bloğu küçük bir kart olduğundan montajı karmaşık değildir. Önereceğim macun bütçene göre değişir ama şuna bakabilirsin. Dediğim gibi çok masraf yapmaya gerek yok.

Hocam valla 120 lira verilir mi tartışılır.
Bu termal macun olayından sonra düzelecekse veririm fakat 10 yıllık bilgisayar zaten bilemiyorum

Hocam valla 120 lira verilir mi tartışılır.
Bu termal macun olayından sonra düzelecekse veririm fakat 10 yıllık bilgisayar zaten bilemiyorum
Hocam ekran kartınızın aşırı ısınmasından dolayı sorun yaşıyorsunuz. Bence kendiniz yapmaya kalkışmayın derim. Bilgisayarcıya götürün ekran kartının fanını temizlesin ve macununu yenilesin. Yaparken başında durup izleyin. Belki fan bozuk da olabilir, 112 derece aşırı fazla.

Hocam ekran kartınızın aşırı ısınmasından dolayı sorun yaşıyorsunuz. Bence kendiniz yapmaya kalkışmayın derim. Bilgisayarcıya götürün ekran kartının fanını temizlesin ve macununu yenilesin. Yaparken başında durup izleyin. Belki fan bozuk da olabilir, 112 derece aşırı fazla.

Hocam önerileriniz, yardımlarınız için ikinize de teşekkür ederim. Kralsınız.
Konuyu çözüldü olarak işaretlemiyorum belki diğer arkadaşların farklı tavsiyeleri olur.
Hayırlı günler, kendinize iyi bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam önerileriniz, yardımlarınız için ikinize de teşekkür ederim. Kralsınız
Konuyu çözüldü olarak işaretlemiyorum belki diğer arkadaşların farklı tavsiyeleri olur.
Hayırlı günler, kendinize iyi bakın.
Farklı bir tavsiye verileceğini sanmıyorum bu konuya. Üç ihtimal var zaten. Fan bozuk, fan kirli veya termal macun kurumuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı