Oyunlarda FPS düşüyor

DarkSays

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda kullanım %50'yi bile aşmazken oyuna çok fazla drop giriyor. Normalde Rust önceden 100FPS ortalama alırken artık 40-60 FPS oluyor. Isındığından mı oluyor bilmiyorum. Bir çözümü var mı?

Son düzenleme:
1 yıl veya daha az bir süredir kullanıyorum. Ama Intel'in işlemci sıcaklığında 100 dereceye kadar normal çalışıyor diyor.

O iş öyle değil hocam. İşlemci ısındıkça hız düşürür, hız düştüğü sürece FPS azalır. Genelde Intel işlemcilerde 75-80 dereceden sonra GHz yavaş yavaş düşmeye başlıyor 90-100 arası artık dipleri görüyor. GHz düşmese bile işlemci kullanımı düşüyor.

O iş öyle değil hocam. İşlemci ısındıkça hız düşürür, hız düştüğü sürece FPS azalır. Genelde Intel işlemcilerde 75-80 dereceden sonra GHz yavaş yavaş düşmeye başlıyor 90-100 arası artık dipleri görüyor. GHz düşmese bile işlemci kullanımı düşüyor.

Peki çözümü var mıdır? Overclock yapmayı denedim fakat sürekli mavi ekran yediğim için beceremedim yapmadım.

Hangi grafik ayarında oynuyorsun?

Rust en düşük her şey sıfır DLSS Max performance Valorant da öyle CS:GO'da.

bilgisayar zaten boşta 60 derece

Geri
Yukarı