Oyunlarda bütün ayarlarda aynı FPS değerinin alınması

Scorfield

Hectopat
1650 Ti 8 GB RAM i5 10300H işlemci dizüstü bilgisayarım var. 2 aylık cihaz. Valorant, GTA 5, CS:GO gibi klasik oyunlarda bütün ayarlarda (en düşük-en yüksek) aynı FPS değerini alıyorum. NVIDIA denetim masasındaki tüm ayarları yaptım. İşlemci güç yönetimiyle ilgili bütün ayarları yaptım. GeForce Experience ile ilgili olan ayarlarda performans modunda. Bilgisiayarın kendi Control Center kısmında en yüksekte ya da güç modunda geçiş yapsam değişiklik olmuyor. Bir umut sorunumu yazıp servise yolladım ama sıfırlayıp genel bakım geri yolladılar. Sorunum 8 GB RAM'dan dolayı kaynaklı değil. Aynı özelliklerde bilgisayarı sahip arkadaşım oyunda 200 FPS alıyorsa ben 70-100 (100'e çok nadir çıkıyor) alıyor. Araştırdığım kadarıyla bu durum darboğaz oluyor. Forumda bir sürü konu açılmış ama sorununu çözebileni görmedim. Bu durum aşırı rahatsız edici. Ciddi anlamda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

V-Sync açık mı oyunlarda?
Eğer açıksa FPS'i sabitleyecektir. FPS sabitlemeyi kapamayı deneyin.

Ya aga ben oraya yazdım aklına gelebilecek bütün ayarları yaptım diyorum sen v-Sync diyorsun. En düşük ayarlarda da aynı FPS en yüksekte de aynı diyorum. Sence en düşükte açık mı v-Sync? Akıl var mantık var destan yazdım senin yazdıgına bak sağ olasin ya.

Artı -3 Eksi
İfadene göre insanın aklına direk vsync geliyor. Nerden bileceğiz senin vsynci bilip bilmediğini, destan yazmışsın onu da belirt bir zahmet. Aynı fps alıyorum dersen o gelir akla.

Aynı sistemi kullanan arkadaşından farklı fps alıyorsan, ısınma problemi olabilir, kontrol etmek gerek.

Ya aga ben oraya yazdım aklına gelebilecek bütün ayarları yaptım diyorum sen v-Sync diyorsun. En düşük ayarlarda da aynı FPS en yüksekte de aynı diyorum. Sence en düşükte açık mı v-Sync? Akıl var mantık var destan yazdım senin yazdıgına bak sağ olasin ya.
V-sync ayarı en düşükte de açık olabilir. Yardımcı olmaya çalıştığım halde ters yaparsanız kimseden yardım alamazsınız. Dikey senkronizasyon(V-Sync) ayarı, monitörünüzün en yüksek Hz değerine FPS'i sabitler. En düşük ayarda ve en yüksek ayarda aynı FPS' i almanız başka türlü açıklanamaz.

Aga v-Sync'lık bir durum yok ve adam diyor 8 GB RAM'den kaynaklı olabilir. Yazdıgım yazıyı okumadan cevap veriyorsunuz. Yardımcı olmayacaksanız cevap verme zahmetinde bulunmayın.

V-Sync açık olabilir.

Bundan pek emin olmayın derim.
İfadene göre insanın aklına direk V-Sync geliyor. Nerden bileceğiz senin V-Sync'i bilip bilmediğini, destan yazmışsın onu da belirt bir zahmet. Aynı FPS alıyorum dersen o gelir akla.

Aynı sistemi kullanan arkadaşından farklı FPS alıyorsan, ısınma problemi olabilir, kontrol etmek gerek.
V-Sync ayarı en düşükte de açık olabilir. Yardımcı olmaya çalıştığım halde ters yaparsanız kimseden yardım alamazsınız. Dikey senkronizasyon(v-Sync) ayarı, monitörünüzün en yüksek HZ değerine FPS'i sabitler. En düşük ayarda ve en yüksek ayarda aynı FPS'i almanız başka türlü açıklanamaz.

Ben o ayarı neden açık bırakayım. Destandan bunu cıkartmak lazım. Bütün ayarlarda aynı FPS diyorum yani bir her şeyi kapattığım en düşüğe çektigim bir de hepsini en sona aldığım her şeyi açtığım ayar.

Artı -2 Eksi
1650 Ti 8 GB RAM i5 10300H işlemci dizüstü bilgisayarım var. 2 aylık cihaz. Valorant, GTA 5, CS:GO gibi klasik oyunlarda bütün ayarlarda (en düşük-en yüksek) aynı FPS değerini alıyorum. NVIDIA denetim masasındaki tüm ayarları yaptım. İşlemci güç yönetimiyle ilgili bütün ayarları yaptım. GeForce Experience ile ilgili olan ayarlarda performans modunda. Bilgisiayarın kendi Control Center kısmında en yüksekte ya da güç modunda geçiş yapsam değişiklik olmuyor. Bir umut sorunumu yazıp servise yolladım ama sıfırlayıp genel bakım geri yolladılar. Sorunum 8 GB RAM'dan dolayı kaynaklı değil. Aynı özelliklerde bilgisayarı sahip arkadaşım oyunda 200 FPS alıyorsa ben 70-100 (100'e çok nadir çıkıyor) alıyor. Araştırdığım kadarıyla bu durum darboğaz oluyor. Forumda bir sürü konu açılmış ama sorununu çözebileni görmedim. Bu durum aşırı rahatsız edici. Ciddi anlamda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Sürücüleri kaldırıp baştan kurabilirsin. Kesin sonuç verir mi bilmem ama denemeye değer.

Aga v-Sync'lık bir durum yok ve adam diyor 8 GB RAM'den kaynaklı olabilir. Yazdıgım yazıyı okumadan cevap veriyorsunuz. Yardımcı olmayacaksanız cevap verme zahmetinde bulunmayın.
Kardeşim, yazdığın yazıda V-Sync kapalı mı yazıyor acaba? Ne kadar boş bir insansın. Senin yüzünden ceza almayı göze alıyorum. Seviyesizlik yapıp laf sokamazsın burda kimseye.

Yeni konular

Geri
Yukarı