Oyunlarda çimler, tabelalar ve kaplamalar geç yükleniyor

Borcha Vlad

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 CL15
Ekran kartı
PowerColor Red Dragon RX570 4GB 256Bit
Anakart
Asus Prime H310M-R R2.0 2666MHz DDR4 1151P mATX
İşlemci
Intel Core i3 9100F 3.6 GHz 6MB 1151P
Merhaba. Oyun oynarken yaşamış olduğum bazı sıkıntılar var. Bu sıkıntılardan bir tanesi oyun oynarken çimlerin, tabelaların ve kaplamaların geç yüklenmesi ama benim canımı en çok sıkan ise görüntü yırtılmaları. Aşağıya YouTube'a attığım videoların linklerini göreceksiniz cidden çok kötü bir sıkıntı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüntü yırtılmalarını buradaki videodan görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu da başka bir sıkıntı olan nesnelerin ve kaplamaların geç yüklenmesi.

Aynı şekilde bu da kaplamaların geç yüklendiği bir video.

Dostum merhaba çözümler şu şekilde.
1-yırtılma: Masaüstüne sağtık yapıp NVIDIA ayarlarına gir sol taraftan görüntü ayarlarından V-Sync açık olarak ayarla bunu yapmak FPS'ini biraz düşürebilir ancak bunun nedeni performans kaybı değil Hz değeri ile FPS'i sabitlenmesidir FPS düşüşü yaşamak istemiyorsan oynadığın oyunun grafik ayarlarından V-Sync açık olarak ayarla.
2-kaplama: Bunun birkaç çözümü var.
1-oyuna girmeden önbelleği temizle.
2-HDD kullanıyorsan SSD geçilmeli.
3-oyundayken arka planda çalışacak uygulamaları kapat.
4-arka planda indirme veya dosya aktarımı gerçekleşiyorsa bu kaçınılmaz oluyor.

Umarım çözebilirsin.

1-yırtılma: Masaüstüne sağtık yapıp NVIDIA ayarlarına gir sol taraftan görüntü ayarlarından V-Sync açık olarak ayarla bunu yapmak FPS'ini biraz düşürebilir ancak bunun nedeni performans kaybı değil Hz değeri ile FPS'i sabitlenmesidir FPS düşüşü yaşamak istemiyorsan oynadığın oyunun grafik ayarlarından V-Sync açık olarak ayarla.

Umarım çözebilirsin.
Cevabın için teşekkürler ama ben Amd ekran kartı kullanıyorum . Ama oyunum hdd de bulunuyor. Bu görüntü yırtılmaları Monitörden kaynaklı olabilirmi ?

Cevabın için teşekkürler ama ben AMD ekran kartı kullanıyorum. Ama oyunum HDD de bulunuyor. Bu görüntü yırtılmaları monitörden kaynaklı olabilir mi?

Çözüm değişmeyecek hocam aynı şekilde ekran kartı ayarlarına girip V-Sync aktif edin.
Cevabın için teşekkürler ama ben Amd ekran kartı kullanıyorum . Ama oyunum hdd de bulunuyor. Bu görüntü yırtılmaları Monitörden kaynaklı olabilirmi ?
Hayır telaşlanmayın monitörden öte bir sorun yok
Hayır telaşlanmayın monitörden öte bir sorun yok

Umarım çözebilirsin.
Günümüzde oyunlar artık HDD düşmanı olmuş..... eskiden çok daha iyidi eğlenceliydi ya en azından şu diski bu diski saçma sapan kullanma derdi zorunluluğu yoktu.

AMD Kartı kullanıyorsan Masaüstünde sağ tıklayıp AMD Radeon Software Adrenalin Edition tıklıyorsun ardından bu sekmeleri takip edin: Oyun > Ekran Kartları > ve oradan şu ayarları açın aktif edin ve ayarlayın: Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon ve Dikey Yenileme İçin Bekle: Her Zaman Açık olarak ayarlayın. bu muhtemelen işinizi görür eğer görmezse o zaman monitörünüzden kaynaklı olabilir. veya kullandınız kablodan DP veya HDMİ

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı