Oyunlarda cinsiyetçilik

Spoksi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen gün başıma gelen bir olayı size anlatmak istiyorum. Geçen gün Valorant rekabetçi maç girdim ve takımıma bir tane kız oyuncu geldi takımdaki diğer erkekler onun kız olduğunu fark edince yok "Benim vandalımda skin var ister misin?" yok "Phantom'da skin var ister misin?" diye sormaya başladılar. Ben fazla umursamadan maçımı oynamaya devam ettim. Bir tur hepimiz ölmüş kız oyuncuyu izliyorduk arkası dönük olan ve duran bir adamı vuramıyınca takımdaki erkekler "Aa bir şey olmaz güzel denemeydi", "Tüh be şanssızlık" falan demeye başladılar. Ben sesimi çıkartmadım sonra ben 5vs1 kaldığım bir turda 3 kişi düşürüp birine de 120 vurduğum halde kolsuz ve boosted oldum. Bir de üstüne küfür yedim. Neden Türk oyuncuların çoğu takıma kız oyuncu gelince ona çok iyi gibi davranıp başka birine bu kadar toxic davranıyorlar? Ben kıza bağırıp çağırsın demiyorum ama bana da öyle tepki verip üstüne küfür etmesi gerekmezdi. Sizin bu konudaki fikriniz ne?

Geçen gün başıma gelen bir olayı size anlatmak istiyorum. Geçen gün Valorant rekabetçi maç girdim ve takımıma bir tane kız oyuncu geldi takımdaki diğer erkekler onun kız olduğunu fark edince yok "benim vandalımda skin var ister misin?" yok "Phantom'da skin var ister misin?" diye sormaya başladılar. Ben fazla umursamadan maçımı oynamaya devam ettim. Bir tur hepimiz ölmüş kız oyuncuyu izliyorduk arkası dönük olan ve duran bir adamı vuramıyınca takımdaki erkekler "aa bir şey olmaz güzel denemeydi", "tüh be şanssızlık" falan demeye başladılar. Ben sesimi çıkartmadım sonra ben 5vs1 kaldığım bir turda 3 kişi düşürüp birine de 120 vurduğum halde kolsuz ve boosted oldum. Bir de üstüne küfür yedim. Neden Türk oyuncuların çoğu takıma kız oyuncu gelince ona çok iyi gibi davranıp başka birine bu kadar toxic davranıyorlar? Ben kıza bağırıp çağırsın demiyorum ama bana da öyle tepki verip üstüne küfür etmesi gerekmezdi. Sizin bu konudaki fikriniz ne?

Türk toplumunun özelliğidir bu. Yani sadece oyunlar içinde değildir genel olarak böyledir.

Geçen gün başıma gelen bir olayı size anlatmak istiyorum. Geçen gün Valorant rekabetçi maç girdim ve takımıma bir tane kız oyuncu geldi takımdaki diğer erkekler onun kız olduğunu fark edince yok "Benim vandalımda skin var ister misin?" yok "Phantom'da skin var ister misin?" diye sormaya başladılar. Ben fazla umursamadan maçımı oynamaya devam ettim. Bir tur hepimiz ölmüş kız oyuncuyu izliyorduk arkası dönük olan ve duran bir adamı vuramıyınca takımdaki erkekler "Aa bir şey olmaz güzel denemeydi", "Tüh be şanssızlık" falan demeye başladılar. Ben sesimi çıkartmadım sonra ben 5vs1 kaldığım bir turda 3 kişi düşürüp birine de 120 vurduğum halde kolsuz ve boosted oldum. Bir de üstüne küfür yedim. Neden Türk oyuncuların çoğu takıma kız oyuncu gelince ona çok iyi gibi davranıp başka birine bu kadar toxic davranıyorlar? Ben kıza bağırıp çağırsın demiyorum ama bana da öyle tepki verip üstüne küfür etmesi gerekmezdi. Sizin bu konudaki fikriniz ne?

Diğer ülkelerde de bu durum muhakkak vardır fakat bizde gerçekten çok fazla abaza var. Tamamen gelişmemişlik göstergesi.

Çünkü bunun sebebi valorant oynayan çoğu tayfanın ergenlerden oluştuğu ve bu sebeple gerçek hayatta bir kıza selam veremeyecek kadar ezik ve aptal oldukları için herhangi bir oyunda kızla karşılınca sevgili olma hayali kuran aptallar bunlar. Yaşı ''ergen'' diyebileceğimiz yaşta olan dostlarım hepiniz üstünüze alınmayın ama maalesef oyunlarda durum bu.

Geri
Yukarı