Oyunlarda İslamofobi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir yerde şöyle bir şey görmüştüm çok hoşuma gitmişti. Allah şöyle diyor: "Araplara gönderdiğim kitabı anlamıyorlar. Keşke Türkçe kitap gönderseydim. Bir tek Türkler kitabı doğru anlıyorlar"
:) Sen o malum noktada kalmaya devam et asla ileri gelemeyecek ve avrupayı medeniyet sanmaya devam edeceksin. Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun bir sözü ile konuşmamı sonlandırmak istiyorum; Arap kültürünü "İslamiyet" sanmakla, Avrupa kültürünü "Medeniyet" sanmak, aynı hatadır.

:) Sen o malum noktada kalmaya devam et asla ileri gelemeyecek ve avrupayı medeniyet sanmaya devam edeceksin. Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun bir sözü ile konuşmamı sonlandırmak istiyorum; Arap kültürünü "İslamiyet" sanmakla, Avrupa kültürünü "Medeniyet" sanmak, aynı hatadır.
Hayır Avrupa'yı medeni falan sanmıyorum. Doğu da Batı da medeni değil ancak kıyaslarsak tabiki Batı daha medeni onda şüphe yok.

Hayır Avrupa'yı medeni falan sanmıyorum. Doğu da Batı da medeni değil ancak kıyaslarsak tabiki Batı daha medeni onda şüphe yok.
Cümle kendi içinde çatışıyor zaten benim bir şey dememe gerek yok :)

İnsanları inançları yüzünden terörist grubuna sokan ütopik Avrupanız batsın sizin :)
İnsanlara inançları yüzünden sonsuza dek işkence edecek olan Allah da batsın mı?

İşte bunu söyleyemezsin. Çünkü içinde cehennem korkusu var. Aslında senin içindeki bu iman tamamen bu korkudan besleniyor.
Cümle kendi içinde çatışıyor zaten benim bir şey dememe gerek yok :)
İkisi de medeni sayılmaz ancak kötünün kötüsü var. Anlatabildim herhalde

Konunun kapatılması iyi olacak gibi duruyor. Din tartışması çıkmış. Bunun için felsefe bölümünü kullanabilirsiniz.

Üzgünüm sizinle daha fazla tartışamayacağım çünkü sizin gibi insanlara bir şeyler anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor.

İyi günleriniz olsun.

İnsanlara inançları yüzünden sonsuza dek işkence edecek olan Allah da batsın mı?

İşte bunu söyleyemezsin. Çünkü içinde cehennem korkusu var. Aslında senin içindeki bu iman tamamen bu korkudan besleniyor.
Benim inancıma karışamazsın. Seni de alakadar etmiyor.

Bugün Avrupa'da Amerika'da en çok satan biyografi kitapları arasında Hz Muhammed'in hayatı geliyor. Üniversite, lise öğrencileri İslam dini için gönderilen bu peygamberin hayatını kendine örnek alıyor. Ne diyeyim, İslam'ı düşmanlık, yobazlık olarak görenler kendini yesin. Ütopik Avrupanız'da size başarılar.

İstediğimiz kadar İslamı kötüleyen oyunlar oynamayalım sonuç değişecek mi? Hayır tabi ki de. O oyunu oynamasak yine aynı yapımcıların başka oyunlarını oynayacağız. Kendi oyunlarımızı üretmeye "totomuz" yok oturduğumuz yerden yapımcılara sallıyoruz. Sanki çok umurlarındaymışız gibi.:)

Bende Türkçe dil desteği ile ilgili benzer bir konu açmıştım ve evet bende gerek dil desteğinin olmamasından ve böyle dinlere gönderme olmasından rahatsız oluyorum ama yapacak bir şey yok. Koskoca 80 milyonuz ve doğru düzgün bir oyun yapım şirketimiz bile yok. Olanlarda milleti nereden öpsek diye geziyor. Pay to win hesabı. Yani oturduğumuz yerden sallayacağımıza biraz uğraşıp kendi oyunlarımızı yapsak böyle dertlerimiz olmayacakta işte. Eğer çok zoruna gidiyorsa oyun oynama işini bırak. Çünkü hemen hemen her oyun "Gavurların" ve bir oyunda desteklemesen diğer oyunda yine destekliyorsun.:)

Benim inancıma karışamazsın. Seni de alakadar etmiyor.

Bugün Avrupa'da Amerika'da en çok satan biyografi kitapları arasında Hz Muhammed'in hayatı geliyor. Üniversite, lise öğrencileri İslam dini için gönderilen bu peygamberin hayatını kendine örnek alıyor. Ne diyeyim, İslam'ı düşmanlık, yobazlık olarak görenler kendini yesin. Ütopik Avrupanız'da size başarılar.
Neden acaba? Avrupa'nın doğurganlığı düşük. Buraya cevap yazmıştım okumamışsın. Göçmenler gidiyor o yüzden müslüman nüfus artıyor. Orada kurulan müslüman ailelerde çocuk sayısı ortalama 8. Avrupada 1 falan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı