Oyunlarda CPU kullanımı 100'e çıkıyor ve çok fazla FPS kaybı yaşatıyor

luapsycho

Zeptopat
Daha fazla  
Çok iyi bir sistemim yok ben de zaten çok sistem isteyen oyunlar oynamıyorum. 1 hafta önce format attım bilgisayarıma format atmadan önce sorunsuz bir şekilde oyun oynayabiliyordum ama format attıktan sonra CPU kullanımım çok fazla yükselmeye başladı ve çok fazla ısınıyor, fan sürekli yüksek bir seste çalışıyor, oyun içinde CPU kullanımı 100'e çıkıyor ve bu bana çok fazla FPS düşüşü yaşatıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: Tüm sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 14
Throttle yapma ihtimali yüksek. Termal macun değiştirip idare et. Throttle yapıyorsa eğer ekran kartındada darboğaz oluşturabilir.

Bu işlemcinin oyunlarda 100 kullanması normal.
Önce böyle bir sorun yoktu formattan sonra oldu oynadığım oyun genellikle cs 1.6 zaten onda kullanması bu kadar normal mi bilgisayar boştayken bile cpu 50-60 derece

İşlemci ısındığında kendini frenler. Ve verdiği ghz yi düşürür muhtemelen sizdede bu oluyor. Ve yeterli gelmiyor. Eğer yeni olan bir olaysa macun değişimi iş görür.
Deneyeceğim zaman ayırdığınız için teşekkürler :)

Önce böyle bir sorun yoktu formattan sonra oldu oynadığım oyun genellikle CS 1.6 zaten onda kullanması bu kadar normal mi bilgisayar boştayken bile CPU 50-60 derece.

Deneyeceğim zaman ayırdığınız için teşekkürler :)

Sonradan olduysa Windows'un kötü sürümüne geçmiş olabilirsin bende attım benzer bir sorun yaşadım FPS düştü 1.6 da bile 100 oluyorsa sıkıntı vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı