CPU fazla ısınıyor ve GHz kullanımı çok fazla

akala35

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere bilgisayar boştayken GHz kullanımı 4'un altina inmiyor. Kullanım genelde %20'lerde geziyor o an %10 denk gelmiş ve CPU, GPU ve sisteme göre daha sıcak oluyor(CPU 50 dereceyse GPU 38, sistem 36 gibi, evet PC boştayken bu dereceleri görüyorum). CPU kullanımı da dalgalı. Araştırdım fakat hiçbir bilgi edinemedim, bu sorunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

sss.png

Bu da bilgisayar boştayken olan sıcaklık değerleri.
Bu arada RAM kullanımım da %40'mış normal mi değil mi bilmiyorum. Değilse bunun için de yardımcı olursanız çok sevinirim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ile taratın belki virüs vardır. Yüksek performansın lazım olmadığı zamanlarda sitemi Güç Tasarrufu Moduna almanız daha iyi olur, en azından bilgisayarı daha az yorup elektrik masrafından tasarruf edebilirsiniz.

Güç ayarları hangi modda? Dengeli seçebilirsin. Laptop için ideal değerler, yüksek değil. Yük altındaki değerler nasıl?
Güç ayarları dengeli modda. Yük altındaki değerlere nasıl bakacağımı bilmiyorum. Tarif edebilir misin?
Malwarebytes ile taratın belki virüs vardır. Yüksek performansın lazım olmadığı zamanlarda sitemi Güç Tasarrufu Moduna almanız daha iyi olur, en azından bilgisayarı daha az yorup elektrik masrafından tasarruf edebilirsiniz.
Malwarebytes ile tarattım fakat hala aynı.

Rocket League oynarken;
CPU 92 derece,
GPU 87-82 derece,
Sistem 87-82 derece gibi değerler görüyor. Ayarlar ultrada. Bu değerlere PredatorSense ile baktım. (Acer'in kendi programı)
Şu an boştayken bu durumda.
111111.png

Son düzenleme:

Kaspersky'la taratın bir de virüs gibi gözüküyor boştayken GPU hızı 4 çok fazla laptop için normal diyen var hala :D bir de sorununuzu çözdünüz mü 1 ay geçmiş.

Geri
Yukarı