Oyunlarda CPU ve GPU kullanımı kaç olmalı?

Sistem detayları : AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 6 Çekirdek 35MB Soket AM4
Asus TUF B450M-Plus AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Anakart
Adata XPG Gammix D30 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Ram
Asus ROG Strix GeForce RTX 2060 EVO Advanced Edition 6GB GDDR6 192Bit Ekran Kartı

Bence RAM'iniz yetmiyor. Aynısından bir tane daha alıp (veya 2x8 başka bir ki alsanız) taksanız sorununuz çözülür.

8 GB günümüzde oyun bilgisayarı için yetersiz. Dropların sebebi RAM yetmeyince bilgisayarın depolama alanından çalıp sanal RAM yapması.

bakabilirsiniz

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    29 KB · Görüntüleme: 14
Oyunun optimizasyon sıkıntısı var mı? Ben oynamadığım için bir şey diyemiyorum. Darboğaz yapacak bir sisteminiz yok ama oyun ne kadar ağır bilmiyorum.
sanallaştırma ve core performance boost şuan için kapalı oyuna gelecek olursak çok fazla detay içeren mapleri var geniş mapler yani fakat ultra ayarlarda da oynamıyorum

sanallaştırma ve core performance boost şuan için kapalı oyuna gelecek olursak çok fazla detay içeren mapleri var geniş mapler yani fakat ultra ayarlarda da oynamıyorum

CPB ısınma sorunu yaşanmıyorsa kapatılmamalı. Gözle görülür fark oluşturur performansta. Başka RTX 2060 sistemler nasıl performans veriyor? İnternetten bir bakın. Belki anormal değildir.

Geri
Yukarı