Oyunlarda dalgalı FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

CenkYıldız

Decapat
Arkadaşlar ben oyunlarda dalgalı FPS alıyorum. Mesela başlangıçta 1500 FPS sonra 350 sonra bir ara 175 vs.
yani hepsi değişik anlarda oluyor. Mesela bazen savaş anında yüksek FPS alırken bazen de normal durgun bir yerde alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu hangi ayarlarda oynuyorsun? Darboğaz olabilir. MSI Afterburner ile kullanımların görselini buraya bıkar mısın? Eğer oyunu düşük ayarlarda oynuyorsan, işlemcinin üzerindeki yükü azaltmak için ayarları en yükseğe çekmeni öneririm.

Ben fazla FPS almak için yükü ekran kartına attım denilebilir hem oyun içi ayarlarla hem de NVIDIA denetim masasıyla.

Sorun orada. İşlemci ekran kartı besleyemiyor olabilir. Eğer durum bu ise sonuçta darboğaz oluyor demektir.

Peki ne yapmam gerekir bir de diğer arkadaşların cevabına bakarsanız sevinirim birazcık kafam karıştı ortak bir sonuç olursa :)
OptiFine kullanarak darboğazı bir nebzede olsa azaltabilirsin.

Kullandığım Client zaten OptiFine üzerine kurulmuş, lunar Client kullanıyorum.

Peki ne yapmam gerekir bir de diğer arkadaşların cevabına bakarsanız sevinirim birazcık kafam karıştı ortak bir sonuç olursa :)

Kullandığım Client zaten OptiFine üzerine kurulmuş, lunar Client kullanıyorum.
Oyun çözünürlüğü düşük ise kullanabildiğiniz en yüksek çözünürlüğe alın. Birkaç grafik ayarını yükseltin. Bu ayarlar, işlemciye yük binmesine ve işlemcinin ekran kartını az da olsa besleyebilmesine yardımcı olacak. İmkanınız varsa tabi daha güçlü bir işlemci alın.

Geri
Yukarı