Oyunlarda "doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı" hatası

Zhek4

Hectopat
Merhabalar. Bende Ryzen 5 3550H, Radeon RX560X ve bir de Radeon (tm) Vega 8 Graphics var. Laptop kullanıyorum. Aygıt yöneticisinden güncellemelere bakıyorum ama güncel gözüküyor. Oyunlar "doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı" hatası verip oyundan atıyor. Forumlara baktığımda ekran kartını güncelle demişler ama bende hepsi güncel gözüküyor.

Oyun hangi GPU ile çalışıyor?

Merhabalar. Bende Ryzen 5 3550H, Radeon RX560X ve bir de Radeon (tm) Vega 8 Graphics var. Laptop kullanıyorum. Aygıt yöneticisinden güncellemelere bakıyorum ama güncel gözüküyor. Oyunlar "doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı" hatası verip oyundan atıyor. Forumlara baktığımda ekran kartını güncelle demişler ama bende hepsi güncel gözüküyor.

Aygıt yöneticisinden yapmayın AMD'nin kendi sitesinden yapın.
AMD Ryzen™ 5 3550H Previous Drivers | AMD

Oyun hangi GPU ile çalışıyor?

GPU 1 Vega 8 Graphics ile.

Bu durumda 20H2 sürümüne geçip oyunları harici GPU ile çalışacak şekilde ayar yapın Ayarlar altından.
20H2'de SSD'leri bozan chkdsk bugu var dikkat edin. 2004 kurabilir ama.
Oyun harici ekran kartından çalışıyorsa belleği az geliyor olabilir.

Geri
Yukarı