Oyunlarda Dokularda ve Gölgelerde Bozulma ve Titreme Sorunu

Kovboy1234

Hectopat
Daha fazla  
Oynadığım oyunların bir kısmında özellikle GTA 5, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands, The Witcher 3, Dying Light ve Far Cry 4'te bu sorunu yaşadım. MSAA'yı açmama rağmen dokularda titreme ve gölgelerde pixelleşme oluyor. Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands oynarken çimlerde karıncalanmaya benzer bir şey oluyordu. Sanki dokular bozuluyor gibiydi ve çimlerin köşesinde pixelleşmeler oluyordu. Nvidia denetim masasında biraz ayar yapmaya çalıştım ama sorun düzelmedi. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurdum ama yine bu sorun düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
İşletim sistemim Windows 10 Sürüm 1703. Ekran kartının sürücüsü güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kadir999

Asus B250M-K Anakart
İntel Pentium G4560 İşlemci
Zalman Z3 Plus Kasa
GSKILL 8GB 2400Mhz RAM
600W kasanın içinde gelen güç kaynağı
Hocam benzer sorun ben de var dönüştürücü yüzünden olduğunu düşünüyorum veya kablo eski olabilir. Zira benim monitörüm eski ve VGA kablomda eski. HDMI to VGA ile görüntü alıyorum büyük ihtimalle de o yüzden.

Benim sistemim
i5 6402p
MSI B150M Bazooka
MSI GTX 1060 GAMING X 6G

@Kadir999 Var. Nvidia Geforce GTX 1050Ti.

BİOS sürümünü güncelledim ama sorun hala düzelmedi. Yardım edecek kimse yok mu?
Sorunun neyden kaynaklandığı tam olarak belli değilki senin sorunun direk pc çalışmıyor gibi birşey psu kaynaklanıyor anakarta kısa devre mi var psu çalışıyor anakart besleme kablosundaki voltajlarda mı sorun var... aynı şey sendede var sorunu deneyerek bulman lazım önce ramlerini test et o kafadan gitsin oyunları harddisk çalıştırıyorsunuz Hardisktende kaynaklı olabilir belki kasada sorun yok monitördede olabilir al pcni cafeye götür cafe sahibine anlat 1-2 saat cafedeki monitörle dene başka monitörle deneyemiyorsan en fazla 10 ₺ verirsin monitörden kaynaklı öğrenirsin hiç değilse belki ramden-harddiskten hiç birinden kaynaklanmıyor başka bir şeyden kaynaklıyorda olabilir ama hiç değilse monitörden ramden kaynaklı olmadığını anlarsın bunları yaparsan sorun belli değilken çözümü nasıl bulalım :(

Bu sorun genelde elektriksel yani psudan kaynaklanıyor. Ha çözümü var mı diyeceksin yok. Nvidia forumunda bu sorun 3.5 yıldır tartışılıyor. Güncel olarak 146 sayfa konudur. Yani geçmiş olsun bu sorun düzelmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı