Oyunlarda Donma Sorunu

Alperen YAVUZ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben forumda yeniyim. Sizlere bir sorum olacak. Yaklaşık 2 gündür başlıkta belirttiğim gibi ekran kartımda sıkıntı var galiba. Oyunlara girince 1 dakika içinde oyun donup kalıyor ve 'zzz' diye ses geliyor hoparlörden. Mouse kitleniyor. Hiçbir şekilde bilgisayara müdahale edemiyorum. Anca resetliyorum ama oyuna girince yine sorunu veriyor. Ekran kartında mı sıkıntı var? Fanlar şimdiden teşekkürler :confused:

Bu arada EVEREST Programında anakart adı gözükmüyor arkadaşlar. Tez cevaplarınızı bekliyorum. :)

ey13z7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de almayınız. Öncelikle farklı bir ekran kartını takın, tüm sürücülerini güncel bir şekilde kurun ve bilgisayarı test edin. Sorunun kaynağından emin olmalıyız. Sorun çözülür ise bütçenize göre ekran kartı öneririz.

Güç kaynağını belirtir misin ? 7770 alabilirsin. Test ediniz duruma göre alınız.

Az önce oyunda olmadığım halde aynen şu ekran çıktı.

K6byz7.jpg

Bu ekran geçmeyince resetledim ve bu sefer bu yazı çıktı.

x9ADjk.jpg

Güç kaynağına gelince:

xRNOW7.jpg

Şimdi ben yarın eski bir ekran kartını takacağım da, takacak olduğum o ekran kartının anakartım ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Bilgisayarın diğer bileşenlerine zarar vermek istemem.

Benim başıma gelmişti, bilgisayarı yaklaşık 2 ay bu şekilde kullandım. Ama bende oyunlarda hiçbir sıkıntı çıkmSadece oyun kapalıyken kilitleniyor, hoparlörden "brrr" sesi geliyordu. En sonunda eski bir kart taktım düzeldi. Asıl ekran kartımı da garantiye yolladım. Bulabilirseniz farklı bir ekran kartı takıp test etmenizi öneririm.

Sorunun ekran kartında olabilir. Yeni bir ekran kartı alacağın zaman yardımcı oluruz.

Arkadaşlar başka ekran kartı taktım ancak yine aynı donma olayını verdi.Sorun galiba harddiskte çünkü tak diye inceden bir ses geliyor vurma sesi gibi. Şu an bilgisayar bir başka bilgisayarcıda.

- - - Güncellendi - - -

Sorun işlemcide olabilir. Kasanın kapağı açık bir şekilde sistemi çalıştırın ve ekran kartınızın fanını kontrol edin. Kendiliğinden resetlenmiyorsa sorun ekran kartında olabilir. Anakartın ise budur.
Motherboards - P5G41T-M LX

C:\Windows\Minidump dosyalarını atar mısın ?

Şuan kasa bilgisayarcıda bugün verdim 1-2 gün kalsın dedi.Bilgisayar eğer yine aynı donma sorununu verirse harddisk alcam. Sorunu tam belirlemek lazım. Kasa gelir gelmez atcam minidump dosyalarını.

Bütün ihtimalleri denemek gerekli. Bir tanesi elendi.

Başka bir bileşende sorun çıkacağını zannetmiyorum. Ekran kartı vardı eledik, harddisk var sırada :) Harddisktede sorun yoksa İşlemcide sorun olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Önemli değil kasa birkaç gün daha kalsın bilgisayarcıda. Yeter ki sorunu çözebilelim :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı