Oyunlarda düşük CPU kullanımı

Veunex12

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba işlemcim oyunlarda kendini çok az kullanıyor bu da FPS'de bayağı bir düşüşe yol açıyor. CS:GO'da %99 kullanımda 200 250 FPS alırken şu an CPU kullanımı %50 %60 ve FPS 40 50 arası.

AMD Athlon II X4 740 3.8GHz
8 GB RAM.
1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Bu tip oyunlarda işlemcinin de faktörü önemli. Tamam darboğaz var fakat işlemci kullanımı biraz daha fazla olabilirdi. Fakat yine de ekran kartı kullanımı da etki ediyor. Oyuna gelen güncelleme de sebep olabilir. CS:GO uzun zamandır oynamıyorum. Bu oyunu oynayan çok arkadaşımız var. Daha iyi fikir verebilirler. Bekleyin yardımcı olacaklardır.

Anladım hocam. Bu tip oyunlarda işlemcinin de faktörü önemli. Tamam darboğaz var fakat işlemci kullanımı biraz daha fazla olabilirdi. Fakat yine de ekran kartı kullanımı da etki ediyor. Oyuna gelen güncelleme de sebep olabilir. CS:GO uzun zamandır oynamıyorum. Bu oyunu oynayan çok arkadaşımız var. Daha iyi fikir verebilirler. Bekleyin yardımcı olacaklardır.
Yok sadece csgo için değil hocam sorun. Bütün oyunlarda aynı şekilde. Örneğin R6S ilk zamanlarda 150 140 fps alıyordum şuan 50 55 GTA5 80 85 alıyordum 30a düştü işlemci kullanımının az olması/azalması sebebi ile.

Tamam hocam. Pek çok konu gördüm. Genelde hep işlemci kullanımını düşürmeye çalıştık. Ayarları yükseltin dedik. Bu kez tam tersi bir durum söz konusu.

Geri
Yukarı