Oyunlarda düşük GPU kullanımı

Ediz41

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba konu açmıştım düzgün bir cevap gelmedi tekrar açıyorum Valorant oynarken ekran kartı kullanımı %25-%35 işlemci kullanımı %100 ama PUBG Lite da ikisi de %85'lerde. Nasıl düzeltebilirim? Valorant'ı seviyorum ama ekran kartı kullanımı düşük olduğu için FPS de düşüyor ayarları yükselttim daha beter oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Daryl1dx Kişinin üstüne tıklayıp mesajlar bölümünden önceki mesajlarını bulabilirsiniz

GT 630 ekran kartım var. AMD Athlon 2 X2 270 o.c 3.80 GHz 8 GB RAM var. Valorant'ta işlemcim %100 kullanırken ekran kartı en falza %40 oluyor, %30 civarında dolaşıyor. Bu da FPS'yi düşürüyor.
Sorunuza gelecek olursak işlemciniz işlemci tabanlı oyunlarda güçsüz kalıp o ekran kartını besleyemiyor

Peki bunun bir çözümü var mı sorunu az da olsa gidericek.
@Daryl1dx Kişinin üstüne tıklayıp mesajlar bölümünden önceki mesajlarını bulabilirsiniz

GT 630 ekran kartım var. AMD Athlon 2 X2 270 o.c 3.80 GHz 8 GB RAM var. Valorant'ta işlemcim %100 kullanırken ekran kartı en falza %40 oluyor, %30 civarında dolaşıyor. Bu da FPS'yi düşürüyor.
Sorunuza gelecek olursak işlemciniz işlemci tabanlı oyunlarda güçsüz kalıp o ekran kartını besleyemiyor

Reis bir de 4.00 GHz'e çıkarsam sorun az bir şey gider mi az da olsa besler mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı