Oyunlarda düşük RAM ve yüksek CPU kullanımı

mehmetsalihok

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • Merhaba arkadaşlar, sistemim;
  • i5-9600K
  • RTX 2080 Gaming Trio
  • Z390M Mortar
  • 16 GB RAM 3000MHz
  • Soğutucu NZXT Kraken X62
  • PSU FSP Hydro 700W 80 bronz
CS:GO ve PUBG oyunlarında düşük RAM kullanımı ve yüksek CPU kullanımı mevcut. FPS'te herhangi bir sorun yok. Fakat neden bu kadar düşük RAM kullanımı ve yüksek CPU kullanımı var. Yer yer CPU kullanımı %85-%90 görünüyor. Darboğaz mı, oluyor? Aşağıda PUBG oyunundan bir kare paylaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Not: Tüm driverlar güncel.

EDBB508F-78CF-4E5F-A5D8-4DB76BC06C16.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun esnasında CPU hangi program tarafından kullanılıyor bakabilir misiniz? O CPU oyunlarda %90 kullanıma ulaşacak bir CPU değil. RAM kullanımı yüksek olacak diye bir kaide yok. Yer yer yükselip alçalabilir. Oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

• Merhaba arkadaşlar, sistemim;
  • i5-9600K
  • RTX 2080 Gaming Trio
  • Z390M Mortar
  • 16 GB RAM 3000MHz
  • Soğutucu NZXT Kraken X62
  • PSU FSP Hydro 700W 80 bronz
CS:GO ve PUBG oyunlarında düşük RAM kullanımı ve yüksek CPU kullanımı mevcut. FPS'te herhangi bir sorun yok. Fakat neden bu kadar düşük RAM kullanımı ve yüksek CPU kullanımı var. Yer yer CPU kullanımı %85-%90 görünüyor. Darboğaz mı, oluyor? Aşağıda PUBG oyunundan bir kare paylaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Not: Tüm driverlar güncel.

Eki Görüntüle 437464
İşlemciyi büyük ihtimalle Windows Defender sömürüyor. Kapatıp tekrar deneyin. Ram kullanımı o kadar düşük olacağını sanmam, hele PUBG'de, program yanlış gösteriyor olabilir.

PUBG'de RAM kullanımı çoğu inceleme videolarında 6-8 GB arası kullanımda. Kendim oynamadığım için yorum yapamam. Fakat CSGO 'da çok fazla ram tüketmiyor. 3 yıl kadar CSGO oynadım RAM kullanımı genelde 3. 3.5 GB arası değişiyordu. CPU kullanımı yüksek gözüküyor. Oyun açıkken arka planda çalışan uygulamaları kontrol etmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı