Oyunlarda DX ve sürücü hatası

adasko

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Toshiba qosmio x70-b-10u bir laptop aldım onboard ve AMD olarak 2 ekran kartı mevcut. Driverlar güncel fakat oyunlara girdiğimde directx hatası alıyorum veya oyun loading bitip başladığında donuyor ses geliyor görüntü devam etmiyor. Aygıt yöneticisinden asıl ekran kartım olan AMD'yi devre dışı bıraktığımda hiç bir sorun yok ama tabiki bu sefer nvidia 4600 olarak çalıştığından kasıyor ne yapmam gerekiyor sorun sizce nedir? Donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum 1 ay oldu alalı ve bu sorundan teknik servise gönderdim ama windows'u sıfırlayıp geri verdiler bir sorun yok değip tekrar sorduğumda bir daha verin oyunlarda test edelim dediler fakat servis 20 gün sürüyor yani beklemeden buradan sonuç alabilir miyim diye bir sorayım dedim. Sorun büyük ihtimalle yazılımsal neyi eksik yapıyor olabilirim veya yanlış? nVidia kullanıyordum önceden böyle sorunlar yaşamadım ilk Ati ekran kartı kullanışım ve ilk laptop'um ondan tecrübelerimden emin olamıyorum basit bir şeyi atlıyor muyum diye. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı