Oyunlarda DX'in düşük sürümlerini kullanmak performansı arttırır mı?

sabenamat

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar PSP emülatörü kullanıyorum (ppsspp) ve oyunlarda DX11 kullanırken FPS düşüşü yaşıyorum fakat DX9 veya OpenGL'e çektiğimde FPS'im yükseliyor. Bu sadece bu emülatörde mi geçerli yoksa eski oyunlarda mı geçerli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar PSP emülatörü kullanıyorum (ppsspp) ve oyunlarda DX11 kullanırken FPS düşüşü yaşıyorum fakat DX9 veya OpenGL'e çektiğimde FPS'im yükseliyor. Bu sadece bu emülatörde mi geçerli yoksa eski oyunlarda mı geçerli?
Bildiğim kadarıyla evet. DirectX teknolojisini düşürdükçe FPS artar. DirectX arttıkça ise görsel denge ve grafiklerin gerçekçiliği artar. Yanlışım varsa söylerseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DirectX 9 daha düşük grafiklere sahip olduğu için FPS'i artıracaktır.
Bu dediğiniz yanlış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu dediğiniz yanlış.
O oyun DX9 zaten temelinde. Arkadaşın dediği doğru.

Geri
Yukarı