Çözüldü Oyunlarda ekran bozulup donup kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

JawroX

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 Gb
Ekran kartı
Sapphire Hd5570 1 Gb 128 bit
Anakart
Foxconn g31mxp
İşlemci
Q9400
Birkaç gün önce GTA V oynarken yaşadım bu sorunu oynarken oyun bir anda takılı kaldı dondu ondan sonra hangi oyunu açsam aynı sorunu yaşıyorum ekran kartı driverini sildim yükledim Max yükte 59 derece görüyorum.

Çözüm
Eskiden bir sıkıntı yoktu bir anda çıktı sorun format atsam düzelir mi?

Bilgisayarcılar bu tarz eski ekran kartları ile uğraşacağını sanmam, kendin ekran kartı fırınlama yöntemini kullanabilirsin. İnternette birçok kaynağı mevcut. (yapacağınız işlemlerden sorumlu değilim)

Hocam ekran kartı normal bilgisayar ekranını gösteriyor sadece oyun oynatmıyor kart bozulsa bir sıkıntı olmaz eski kartım duruyor fırınlama yaparsam VRAM olayı düzelme ihtimali var mı?

Bilgisayarcılar bu tarz eski ekran kartları ile uğraşacağını sanmam, kendin ekran kartı fırınlama yöntemini kullanabilirsin. İnternette birçok kaynağı mevcut. (yapacağınız işlemlerden sorumlu değilim)

Hocam araştırdım ekran kartının sökülebilir plastik parçalarını çıkartıp 200 derecede 5 dk fırına verdim sıkıntısız oynatıyor şimdi oyunları.

Dosya Ekleri

• 54E4DD22-6037-46B4-81BB-09850BB30E75.jpeg
    54E4DD22-6037-46B4-81BB-09850BB30E75.jpeg
    166,2 KB · Görüntüleme: 31
Ekran kartı problemi evet , VRAM sorunu olabilir. Ekran kartı çalışıyor fakat video RAM kapasitesi çok düşük (VRAM sorununa işarettir) , o yüzden görüntüyü veremiyor. Garanti dahilinde ise garantiye gönderin değilse bir bilgisayarcıya gösterin

Ekran kartı problemi evet, VRAM sorunu olabilir. Ekran kartı çalışıyor fakat video RAM kapasitesi çok düşük (VRAM sorununa işarettir), o yüzden görüntüyü veremiyor. Garanti dahilinde ise garantiye gönderin değilse bir bilgisayarcıya gösterin.

Bilgisayarcılar bu tarz eski ekran kartları ile uğraşacağını sanmam, kendin ekran kartı fırınlama yöntemini kullanabilirsin. İnternette bir çok kaynağı mevcut. (Yapacağınız işlemlerden sorumlu değilim)

Hocam ekran kartı normal bilgisayar ekranını gösteriyor sadece oyun oynatmıyor kart bozulsa bir sıkıntı olmaz eski kartım duruyor fırınlama yaparsam VRAM olayı düzelme ihtimali var mı?

Hocam araştırdım ekran kartının sökülebilir plastik parçalarını çıkartıp 200 derecede 5 dk fırına verdim sıkıntısız oynatıyor şimdi oyunları.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı