Oyunlarda ekran kartı yerine işlemci kullanılıyor

Emirhan Coşgun

Yoctopat
Daha fazla  
Selam.
Kısa bir zaman önce Lenovo Ideapad Gaming 3 almıştım içerisinde RTX 3050 Ti var ama oyunları içerisindeki işlemciden kullanıyor bu yüzden LoL gibi bir oyunda bile orta ayarlarda 80 FPS alıyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan düzeltmeye çalıştım ama bir türlü olmuyor. Ek olarak bir monitör kullanıyorum. Bununla bir ilgisi olabilir mi bilmiyorum.
Çözümü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam.
Kısa bir zaman önce Lenovo Ideapad Gaming 3 almıştım içerisinde RTX 3050 Ti var ama oyunları içerisindeki işlemciden kullanıyor bu yüzden LoL gibi bir oyunda bile orta ayarlarda 80 FPS alıyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan düzeltmeye çalıştım ama bir türlü olmuyor. Ek olarak bir monitör kullanıyorum. Bununla bir ilgisi olabilir mi bilmiyorum.

Buradaki çözümü deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam.

Windows'un arama yerine grafik ayarları yazın. Oradan Ekle'ye tıklayın LoL'ü bulup üstüne tıklayıp NVIDIA'yı seçin.

Dediğin gibi monitörle alakalı olabilir, Ideapad 3'lerde hdmi bağlantısı işlemciden veriyor bununla ilgili şikayetler vardı bu yüzden bir de monitörsüz aynı oyunları denersen hatanın kaynağını bulma konusunda adım atmış oluruz.

Geri
Yukarı