Oyunlarda ekran kartı yerine işlemci kullanılırsa nasıl performans alınır?

Efenndim

Centipat
Laptop kullanıyorum.
Intel(R) Core(tm) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz işlemci.
8 GB RAM.
Intel HD Graphics 3000 ekran kartı.
Normal bir oyunda 90 dereceye çıkıyor laptopun ısısı, oyun oynamam bile ne kadar sağlıklı bilemiyorum.
Ayrıca yine 90 derece mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kullanıyorum.
Intel(R) Core(tm) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz işlemci.
8 GB RAM.
Intel HD Graphics 3000 ekran kartı.
Normal bir oyunda 90 dereceye çıkıyor laptopun ısısı, oyun oynamam bile ne kadar sağlıklı bilemiyorum.
Ayrıca yine 90 derece mi olur?
Çok Düşük Alırsın Grafikler Kaldırmaz Çok Kötü Olur Ekran Kartında Devam Et 90 Derece Normal Fakat Üstü Olursa Çok SIkıntı 90 Derecede Öyle Çok Normal Değil Fakat 90 Üstü Fena PC Eriyebilir Otomatik Kapatır Kendini Zaten.

Eski nesil bir laptop. Yüksek ihtimal termal macun değişimi ve temizlik gerekiyor. Ancak 90 derece çokta patlamalık yanmalık bir derece değil. Yani yapabilirsiniz ancak oyun değil de cihazı öyle kullanmanız ne kadar sağlıklı o meçhul. Temizlik ve termal macun yenilemesi yapın.

Çok düşük alırsın grafikler kaldırmaz çok kötü olur ekran kartında devam et 90 derece normal fakat üstü olursa çok sıkıntı 90 derecede öyle çok normal değil fakat 90 üstü fena PC eriyebilir otomatik kapatır kendini zaten.

Aslında zaten bir oyun için geçecektim ekran kartım tam olarak desteklemiyordu oyunu zaten CS:GO oynarken 94 dereceyi gördüğü oluyor arkadaşın da dediği gibi temizlik yapacağım.

Aslında zaten bir oyun için geçecektim ekran kartım tam olarak desteklemiyordu oyunu zaten CS:GO oynarken 94 dereceyi gördüğü oluyor arkadaşın da dediği gibi temizlik yapacağım.

94 derece çok tehlikeli her an PC'nin bir yeri eriyebilir normalin üstüdür 90 tamam ama üstü çok sıkıntı PC otomatik kapatması lazım ama desteklemiyor veya 100 olunca kapatıyordur bilemiyorum yine de dikkat edin.

94 derece çok tehlikeli her an PC'nin bir yeri eriyebilir normalin üstüdür 90 tamam ama üstü çok sıkıntı PC otomatik kapatması lazım ama desteklemiyor veya 100 olunca kapatıyordur bilemiyorum yine de dikkat edin.

Hiç 100 olmadı en azından ben görmedim. Benim şu anda kullandığım laptop biraz eski zaten, patlayabilir mi peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı