Oyunlarda Ekran Yırtılması

lnvader

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Daha önce sorunsuz oyun oynadığım laptopum ile şu anda tearing sorunu yaşıyorum. LOL ve CS:GO gibi oyunlarda çerçevesize aldığımda hiçbir sorun yokken tam ekranda aşırı yırtılmalar oluyor, hele ki oyun içinden FPS sabitleyince. Oyun içinden VSYNC açıp denedim LOL'de, sorun ortadan kalktı fakat ben böyle oynamak istemiyorum çünkü mouse lag oluşuyor. Eskiden bu problem yoktu ve bunun çözümü için ne yapmalıyım? Nvidia ayarlarından dikey senkronizasyonu da açıp denedim hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Daha önce sorunsuz oyun oynadığım laptopum ile şu anda tearing sorunu yaşıyorum. LOL ve CS:GO gibi oyunlarda çerçevesize aldığımda hiçbir sorun yokken tam ekranda aşırı yırtılmalar oluyor, hele ki oyun içinden FPS sabitleyince. Oyun içinden VSYNC açıp denedim LOL'de, sorun ortadan kalktı fakat ben böyle oynamak istemiyorum çünkü mouse lag oluşuyor. Eskiden bu problem yoktu ve bunun çözümü için ne yapmalıyım? Nvidia ayarlarından dikey senkronizasyonu da açıp denedim hala aynı.
Aynı sorunu yaşıyorum. Geçenlerde V-sync kapalı olması rağmen DOTA 2'de 60 FPS kilidi oldu ve normalden çok daha fazla ekran yırtılması yaşıyordum. Sorunu yalnızca bilgisayarı resleyerek çözebiliyorum. 60 FPS kilidine takılan oyunları bilgisayarı resledikten sonra tekrar açın. Bende genel olarak sorun ortadan kalkmış oluyor.

Aynı zamanda konu ile ilgili webte araştırma yapıyorum. Eğer kesin ve sağlam bir çözüm bulursam sizinle paylaşacağım.

Monitörün hz ile ilgili olabilir , önceden yaşıyor muydunuz bu sorunu ?
Önceden yaşamıyordum, bir gün intel veya nvidia ekran ayarlarından performansı yükseltmek için bir ayar yaptım, böyle oldu ve ayarları geri aldığımda böyle kaldı.

Sistemde Hız Aşırtma yapıldıysa ekranda yırtılmalar olabilir BİOS ayarlarını kontrol edin ayrıca Laptop Soğutucusu kullanmanızı tavsiye ederim.
Teşekkürler soğutucu kullanıyorum ama biosa dair hiçbir şey yapmadım güncelleme dahil.

O zaman ayarları geri almanıza rağmen düzelmiyor ise DDU indirin ve ekran kartı sürücüsünü temiz bir şekilde güvenli kip de kaldırıp yeniden yükleyin şuan için bir seçenek olabilir sizin için eğer düzeltemez iseniz bu yolu deneyebilirsiniz .

Yeni konular

Geri
Yukarı