Çözüldü Oyunlarda ekranım donuyor ama oyun çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdem Özer

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle PC tamamen donmuyor sadece oyun ekranı gidiyor. Başta sadece CS:GO oynarken oluyor sanıyordum ama daha sonrasında RDR Online'da GFX.STATE hatası almaya başladım. Her sorunu oyunlara göre forumlarda araştırdım ve çözüme kavuşturamamıştım. Daha sonra ETS2 oynamayı denedim ve bu oyunda da 10-15 dk sonra ekranım donmaya başladı. Elimi attığım oyun donuyor.
MSI Afterburner indirip oradan değerleri inceledim ama pek anlamıyorum. Buraya konu açmakta buldum çareyi. Ekran kartımda sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.

MSI Afterburner da oyun donma anında böyle oluyor. GPU kullanımı kaç olursa olsun bir anda 0 a düşüyor. (Fotoğraf)

Dosya Ekleri

• ff01ec3b-b3e8-42bc-baf7-2b1bc60f79e0.jpg
    ff01ec3b-b3e8-42bc-baf7-2b1bc60f79e0.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu başlığı takip ediniz.

Bu başlığı takip ediniz.

Çözüm
Bu başlığı takip ediniz.

DDU ile sürücüleri kaldırıp AMD nin sitesinden güncel sürücüyü kurdum lakin sorun halen devam ediyor. Oyun açıldıktan 5-15dk sonra ekranım yine gitti.

Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Ne zamandan beri bu sorun var peki?
2-3 yıldan beri bahsettiğim sorun haricinde aralıklarla oyun oynarken ya da masaüstünde takılırken DVI bağlantısı kopuyordu ve kasanın çalışmasına rağmen ekranın gelmesi için restart atmam gerekiyordu kolay kolay hemen gelmiyordu restart attıktan sonra. Zaman zaman bu iki sorunla karşılaşıyordum.

Geri
Yukarı