Oyunlarda FPS düşüşleri

Berat Ekmk

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bazenleri CS:GO oynarken ani FPS düşüşleri. Normalde 130 FPS'leri görürken artık 100-90 arası oynuyorum. Bundan başka ETS'de 30 FPS alıyorum PC'yi kapatıp açınca ise 60 FPS'ye çıkıyor sorun ne olabilir?

Hiçbir şey yokken de oluyor çok sıklıkla olmuyor ama.
Alakasız gelebilir fakat ses sürücüsünü kaldırıp dener misiniz?

Sağ kısımdan ses sürücüsünü seçip altından Realtek'i seçerek kaldıracaksınız. Standart Windows ses sürücüsü ile oynamayı deneyin.

Kullanılan 1, 6 GB.
Kullanılabilir 4, 3 GB.

Hocam yardım etmek isterdim ancak şu an pek anlayamıyorum kusura bakmayın dediğim gibi bazı yerlerde RAM yetersiz geliyor olabilir örnek vermek gerekirse: PUBG Mobile her şey en yüksek ayarlarda oynuyorken ekran kartım 30% işlemcim 30% civarı kullanılmasına rağmen (yani şunu söylüyorum FPS kısıtlaması olmasa çok rahat 120 FPS'leri görebilecekken ) aniden dönüşlerde oyun takılıyor gibi olmakta bunun sebebi RAM yetersizliği aniden FPS 45'lere falan düşmekte çünkü oyunun yedeklemesi gereken verileri yedekleyebileceği bir alan bırakmıyorum sıkıntı da burada başlıyor. Önerim RAM arttırmak ancak siz bilirsiniz.

Hocam yardım etmek isterdim ancak şu an pek anlayamıyorum kusura bakmayın dediğim gibi bazı yerlerde RAM yetersiz geliyor olabilir örnek vermek gerekirse: PUBG Mobile her şey en yüksek ayarlarda oynuyorken ekran kartım 30% işlemcim 30% civarı kullanılmasına rağmen (yani şunu söylüyorum FPS kısıtlaması olmasa çok rahat 120 FPS'leri görebilecekken ) aniden dönüşlerde oyun takılıyor gibi olmakta bunun sebebi RAM yetersizliği aniden FPS 45'lere falan düşmekte çünkü oyunun yedeklemesi gereken verileri yedekleyebileceği bir alan bırakmıyorum sıkıntı da burada başlıyor. Önerim RAM arttırmak ancak siz bilirsiniz.

Çok teşekkürler fakat ben bundan 1 ay önce böyle sıkıntılar yaşamazdım yine de çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı