Oyunlarda FPS düşüşü

ceyhunyurt

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Oyunlarda FPS dropları yaşıyorum ve ara ara bulanıklaşma gibi sorunlar yaşıyorum AMD driverini DDU ile kaldırıp kuracaktım fakat AMD driveri çok yavaş iniyor 10saat gibi bir süre gösteriyor başka sitelerde indirmelerimde sorun yok. Ne yapabilirim? AIDA raporum ektedir @Murat5038 hocam siz anlarmışsınız en iyi inceler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038
Rapora bakmadım ancak söylediklerine göre internet bağlantından kaynaklı gözüküyor. Dediğin oyunlar online oynuyorsan tabi.
Kontrol edip cevap veririm şimdi.
Tamamdır hocam sağolun internet hızım gayet iyi speedtestim 77Dowloand 7upload 4Ping çıkıyor gayet güzel normaldede sorunsuz indiriyordu ama bugun amd sitesinde bi indirme yavaşlığı var diğer sitelerde sorunsuz iniyor

Eski Build kulanıyorsun Windows'un.
Enterprise sürümü neden kullanıyorsunuz?
PCIe ilk slota takmadıysan oraya takın. BIOS'dan harici GPU açık şekilde ayarlarlandığına emin olun.
GPU kaynaklı sorun yaşadığın gözüküyor kök sürücüsünden kaynaklı da olabilir donanımsal olarak da, mavi ekran da yaşadığın görülüyor. Tam hızda çalışmıyor o yüzden.

PCIe ilk slota takmadıysan oraya takın. BIOS'dan harici GPU açık şekilde ayarlarlandığına emin olun.
GPU kaynaklı sorun yaşadığın gözüküyor kök sürücüsünden kaynaklı da olabilir donanımsal olarak da, mavi ekran da yaşadığın görülüyor. Tam hızda çalışmıyor o yüzden.
Enterprise Kullanmamın nedeni LTSC Sürüm kullanmam daha iyi performans alıyorum bu sürümde pcıe dediğiniz olayı tam anlıyamadım Anakartım Asus Gpu Olayını Nasıl yapabilirim ve diğer dediklerinizi tam bilmiyorumda @Murat5038
Mavi ekran daha yaşamadım bilgisayarı yeni formatladım zaten ama o gün olay görüntüleyicisinde doğru kapanmadığına dair uyarılar vardı sanırım tuş üzerinden restart attığım için oluyor o uyarı
Pcı Derken ekran kartı slotunu soruyorsanız anakartım bu tek slot olması lazım

Dosya Ekleri

• 1607001555781.png
    1607001555781.png
    186,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Bir slot varsa dediğim BIOS ayarını kopntrol edin. PCIE güç girişi varsa takılı olduğuna emin ol.
Windows dediğim işlemini yapın.
Bios Üzerinden baktığımda durum bu yani harici ekran kartımda zaten pcie güç girişi dediğiniz psudan ekran kartına olan kabloysa takılı başka yapmam gereken ne var sorun nerde olabilir hocam @Murat5038

Dosya Ekleri

• IMG_20201203_171459.jpg
    IMG_20201203_171459.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı