Oyunlarda FPS düşüşü

CoRnHuBTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Uzm. Öğrenci, Full time olarak Gamer
Selmalar, başlıkta da yazdığım gibi oyunlarda FPS drop giriyor (Online oyunlar hariç). Gerekir diye sistemimin fotoğraflarını paylaşayım.

Yük altında GPU, CPU 60° dereceyi geçmiyor. Laptop diye OC yapmaktan korkuyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

(Mesela R.E. 7 Biohazard oynarken 100 FPS'de oynuyorum birden 60,70'e düşüyor. Veya kena oynarken Ultra ayarlarda 40 FPS sabitken 20'ye düşüyor. Sizce PC'ye zarar vermeden ne yapılabilir?)
@messinicocugu

Dosya Ekleri

• ssd.png
    ssd.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 60
  • anakart.png
    anakart.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 65
  • gpu.png
    gpu.png
    76,8 KB · Görüntüleme: 56
  • işlemci.png
    işlemci.png
    121,1 KB · Görüntüleme: 49
  • ram hızı.png
    ram hızı.png
    94,7 KB · Görüntüleme: 50
  • ram.png
    ram.png
    74,6 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Selmalar, başlıkta da yazdığım gibi oyunlarda FPS düşmesi giriyor (Online oyunlar hariç). Gerekir diye sistemimin fotoğraflarını paylaşayım.

Yük altında GPU, CPU 60° dereceyi geçmiyor. Laptop diye OC yapmaktan korkuyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

(Mesela r. E. 7 biohazard oynarken 100 FPS'de oynuyorum birden 60, 70'e düşüyor. Veya kena oynarken Ultra ayarlarda 40 FPS sabitken 20'ye düşüyor. Sizce PC'ye zarar vermeden ne yapılabilir?)

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler deyip bir de orasını atar mısınız?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    343,6 KB · Görüntüleme: 51
Sıcaklıklara bağlı olarak frekanslar düşüyor olabilir malum sıcaklıklar çok yüksek bilgisayarın fan modları ayarlanabiliyor mu? Victus serisi pek bildiğim bir seri değil ondan soruyorum.
Maalesef ayarlanmıyor.

Önerebileceğiniz farklı bir şeyler var mı acaba?

Dosya Ekleri

• 1659528203689.png
    1659528203689.png
    901,7 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Geri
Yukarı