Oyunlarda FPS sabitleniyor

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, sorum başlıktaki gibi. Oyunlarda FPS sabitleniyor. Mesela örneğin Half-Life 2 gidip 90, 120 ve 150 gibi FPS değerlerine sabitliyor. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim?
Sistem:
-Gigabyte NVIDIA GeForce 210 1GB 64-Bit
-Phillips 190CW8FB/00 (75 Hz)
NVIDIA Denetim Masası ayarları:

1620401242485.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sorum başlıktaki gibi. Oyunlarda FPS sabitleniyor. Mesela örneğin Half-Life 2 gidip 90, 120 ve 150 gibi FPS değerlerine sabitliyor. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim?
Sistem:
-Gigabyte NVIDIA GeForce 210 1GB 64-Bit
-Phillips 190CW8FB/00 (75 Hz)
NVIDIA Denetim Masası ayarları:

Eki Görüntüle 1012435

Tamam da 75FPS'den sonra gereksizdir bilgisayarına boşuna çalıştırma ve boşuna güç harcıyorsun 75Hz'ye sabitlerim ben olsam.

Valve kaynaklı oyunlarda konsolu açabiliyorsan oradan max_fps (istediğin FPS sayısı) yaz Max FPS'in o olacak.
Denedim. Hatta, sv_cheats 1 yapıp sonrasında Max_FPS 999 yaptım ancak istediği FPS değerine sabitliyor. Mesela 90, 120, 150, 180, 225 vs. Ayrıca başka oyunlarımda bu tip durumlarda var. Hala çözemedim. Bu sorun ben sürücü güncellemesinden sonra oldu. Eski sürüme dönüncede aynı, yeni sürüme dönüncede aynı. Garip bir durumun içersideyim.
Tamam da 75FPS'den sonra gereksizdir bilgisayarına boşuna çalıştırma ve boşuna güç harcıyorsun 75Hz'ye sabitlerim ben olsam.
Bu benim görüşüm. Ben sizin gibi değilim, kusura bakmayın. Evet dediğiniz şey kesinlikle mantıklı ama bende biraz takıntılık olmuş.
ESC tuşunun altındaki é tuşuna basarak konsolu aç fps_max 0 yaparsan FPS limitin kalkar.
Kesinlikle denedim. Yine aynı durumdayım.

Denedim. Hatta, sv_cheats 1 yapıp sonrasında max_fps 999 yaptım ancak istediği FPS değerine sabitliyor. Mesela 90, 120, 150, 180, 225 vs. ayrıca başka oyunlarımda bu tip durumlarda var. Hala çözemedim. Bu sorun ben sürücü güncellemesinden sonra oldu. Eski sürüme dönüncede aynı, yeni sürüme dönüncede aynı. Garip bir durumun içersideyim.

Bu ayarı yapınız 75FPS olacaktır ebir 125 225FPS'ler sisteminiz o görüntüleri ekrana yansıtamaz.

Ekran Görüntüsü (241).png

Sürücümü güncellemeden önce istediği FPS değerine ulaşıyordum. Ayrıca oyun içi dikey senkronizasyonu kapalı.

Kapalı.

İstediğin FPS limiti bilmiyorum ama 200 falan ya da maksimum ekran kartının gücünü istiyorsunki
Ekran kartın 75FPS veriyorsa yeterlidir ebir FPS değerleri sana uygun değil
Ben senin sorduğun soruyu bilmiyorum eğer boşuna çalışmasın ekran kartım derseniz attığım fotoğraftaki senkronasizyonu uyarlamalı yapın.

İstediğin FPS limiti bilmiyorum ama 200 falan ya da maksimum ekran kartının gücünü istiyorsunki
Ekran kartın 75FPS veriyorsa yeterlidir ebir FPS değerleri sana uygun değil
Ben senin sorduğun soruyu bilmiyorum eğer boşuna çalışmasın ekran kartım derseniz attığım fotoğraftaki senkronasizyonu uyarlamalı yapın.
Uyarlamalı yapmama pek gerek duymuyorum. Bu sefer yaptığım overclock'a değmez.

Geri
Yukarı