Oyunlarda görüntü bulanık gözüküyor

haykokan

Decapat
Daha fazla  
Konuyu nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama Netflix dışında her şey bana bulanık geliyor. Oyunlardan birkaç görüntü paylaşacağım farkı siz de anlayacaksınız zaten. Ne yapmam lazım? Sürücüler güncel.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 153
  • screenshot.png
    screenshot.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 150
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 158
Attığım görseli baz alarak upscaler varsa kapatmayı, Game Screen Size'ı kontrol etmeyi, Sharpness'ı arttırmayı, Antialiasing Quality'i düşürmeyi deneyin.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    38,4 KB · Görüntüleme: 41
maalesef iki oyunda da kenar yumuşatma seçeneği bulamadım.
Dying Light 2'de görüntü ayarları kısmına gelip F'ye basın. Gelişmiş görüntü ayarları çıkacaktır.

jagged line + shimmer
bu dediğin kısım arkadaşın görsel üstüne çizdiği ok kısmında, yanlış yere bakıyorsun, oka bakma. Görüntünün bulanık olmasını istemiyor, sen jagged line'a çekmişsin. Tamam 1-2 terim öğrenmişsin güzel ama, olmadı.

Attığım görseli baz alarak upscaler varsa kapatmayı, Game Screen Size'ı kontrol etmeyi, Sharpness'ı arttırmayı, Antialiasing Quality'i düşürmeyi deneyin.

Dediğiniz her şeyi uyguladım fakat pek bir fark oluşmadı.

Dying Light 2'de görüntü ayarları kısmına gelip F'ye basın. Gelişmiş görüntü ayarları çıkacaktır.

bu dediğin kısım arkadaşın görsel üstüne çizdiği ok kısmında, yanlış yere bakıyorsun, oka bakma. Görüntünün bulanık olmasını istemiyor, sen jagged line'a çekmişsin. Tamam 1-2 terim öğrenmişsin güzel ama, olmadı.
bir de her oyunda ayrı ayrı mı bu ayarları yapmak gerekecek direkt geniş bir çözümü yok mu?

Dosya Ekleri

• dying2.png
    dying2.png
    4 MB · Görüntüleme: 49
Belgeler > dying light 2 > out > settings

"video.scr" dosyasını not defteri ile açın ;
RendererMode("d3d12")
WindowMode(2)
Scale3D(1)
Upscaler(0)
Upscaling(0)

olarak değiştirin, düzelecektir.

Son düzenleme:
değişmezse aynı ayarları tekrar yapın, video.scr'ye sağ tıklayın ve özellikler kısmına gelin, "salt okunur" olarak işaretleyin.

Bir de her oyunda ayrı ayrı mı bu ayarları yapmak gerekecek direkt geniş bir çözümü yok mu?

Geniş bir çözüm olarak NVIDIA denetim masasında ayarları otomatiğe çekmek işe yarayabilir.
"Gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kullan" seçeneği yerine "3D uygulamanın karar vermesine izin ver" seçeneğini etkinleştirip deneyebilirisiniz.

Son düzenleme:
Belgeler > dying light 2 > out > settings

"video.csr" dosyasını not defteri ile açın ;
WindowMode(2)
Scale3D(1)
Upscaler(0)
Upscaling(0)

olarak değiştirin, düzelecektir.

değişmezse aynı ayarları tekrar yapın, video.scr'ye sağ tıklayın ve özellikler kısmına gelin, "salt okunur" olarak işaretleyin.

Geniş bir çözüm olarak NVIDIA denetim masasında ayarları otomatiğe çekmek işe yarayabilir.
"Gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kullan" seçeneği yerine "3D uygulamanın karar vermesine izin ver" seçeneğini etkinleştirip deneyebilirisiniz.
teşekkür ederim uğraşlarınız için fakat ne yaparsak yapalım olmadı bir türlü

Dosya Ekleri

• dying22.png
    dying22.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 44
1680x1080'de oynuyorsunuz. Monitörünüzün doğal çözünürlüğüne çekseniz daha iyi olur. 1920x1080 olabilir sanırım. Oyun içi grafik ayarlarında "Çözünürlük - 1920x1080" ,

"Video.scr"yi gönderebilir misiniz?

1680x1080'de oynuyorsunuz. Monitörünüzün doğal çözünürlüğüne çekseniz daha iyi olur. 1920x1080 olabilir sanırım. Oyun içi grafik ayarlarında "Çözünürlük - 1920x1080" ,

"Video.scr"yi gönderebilir misiniz?
buyrun

teşekkür ederim uğraşlarınız için fakat ne yaparsak yapalım olmadı bir türlü
çözünürlük zat3n 1920x1080 ama buraya fotoğraf yüklerken maksimum 4 mb sınırı olduğu için biraz kırparak yüklüyorum

Dosya Ekleri

• video.png
    video.png
    274,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
video.scr'yi salt okunur olarak işaretleyin isterseniz. Hala daha değişmezse, bilemedim...

FSR(1.000000)
Scale3D(1.000000)
Upscaler(0)
Upscaling(2)

VoxelGiQuality(3)
LodMultiplier(100)

çözünürlük zat3n 1920x1080 ama buraya fotoğraf yüklerken maksimum 4 mb sınırı olduğu için biraz kırparak yüklüyorum
Ha pardon bunu bilmiyordum, ham görüntü sandım.

Dying Light 2 ayarlarını ben normalde böyle yapıyorum ve oluyor. Bu oyunun ayarları kaydetme gibi kronik bir sorunu vardı ama çözüldü diye biliyorum. Windows ayarlarında denetimli klasör erişimi gibi bir ayar vardı, onu kapatınca düzeliyordu sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı