Oyunlarda görüntü karıncalanıyor

halilcksn11

Picopat
Daha fazla  
Oyunlarda karıncalanma sorunu yaşıyorum. Burada da Leon'un saçlarına dikkatli bakacak olursanız görürsünüz karıncalanmayı. Kenar yumuşatma açık olduğu halde böyle kapalıyken çok daha fena durum. Bu ne ile alakalı tam olarak ekran kartım mı problemli? Ekran kartım güncel onu söyleyeyim. Sadece oyunlarda böyle görüntü grafikler bozuluyor normalde bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• 1691531250577.png
    1691531250577.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 56
Oyunlarda karıncalanma sorunu yaşıyorum. Burada da Leon'un saçlarına dikkatli bakacak olursanız görürsünüz karıncalanmayı. Kenar yumuşatma açık olduğu halde böyle kapalıyken çok daha fena durum. Bu ne ile alakalı tam olarak ekran kartım mı problemli? Ekran kartım güncel onu söyleyeyim. Sadece oyunlarda böyle görüntü grafikler bozuluyor normalde bir sorun yok.
Film greni ayarı varsa kapa %99 düzelir düzelmediyse optimizaston kötüdür yuksek ihtimal

Film greni ayarı varsa kapa %99 düzelir düzelmediyse optimizaston kötüdür yuksek ihtimal.

Öyle bir ayar yok. Bir de tek bu oyunda değil birçok oyunda bu sorunu yaşıyorum. Red Dead Redemption 2, Dishonored 2, Minecraft bunlardan bazıları.

Film greni sadece beyaz noktacık efekti veriyor. Grafiği bu kadar bozmuyor. Eğer varsa TAA arttırmayı deneyebilir.

FXAA ve TAA ikisi birden açık. Açık olduğu halde böyle kapalıyken durum çok daha kötü.

Geri
Yukarı