Oyunlarda görüntü karıncalanıyor

halilcksn11

Picopat
Daha fazla  
Oyunlarda karıncalanma sorunu yaşıyorum. Burada da Leon'un saçlarına dikkatli bakacak olursanız görürsünüz karıncalanmayı. Kenar yumuşatma açık olduğu halde böyle kapalıyken çok daha fena durum. Bu ne ile alakalı tam olarak ekran kartım mı problemli? Ekran kartım güncel onu söyleyeyim. Sadece oyunlarda böyle görüntü grafikler bozuluyor normalde bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• 1691531250577.png
    1691531250577.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 56
Öyle bir ayar yok. Bir de tek bu oyunda değil birçok oyunda bu sorunu yaşıyorum. Red Dead Redemption 2, Dishonored 2, Minecraft bunlardan bazıları.

FXAA ve TAA ikisi birden açık. Açık olduğu halde böyle kapalıyken durum çok daha kötü.
Ekran kartına stres testi atabilir misin ?
Rdr ve dishonered kabul edilebilir ama minecraftta boyle bir sorun yaşaman imkansıza yakın

Yok yok kenar yumuşatma ayarları ile ilgili. Arttırın.

Kenar yumuşatma Full'de ona rağmen durum bu. Kapalıyken daha da fena.

Ekran kartına stres testi atabilir misin?
RDR ve dishonered kabul edilebilir ama Minecraft'ta boyle bir sorun yaşaman imkansıza yakın.

Şöyle söylüyüm karıncalanmanın yanı sıra uzak mesafe görüntüsünün ileriye gittikçe yavaşça yüklenmesi ve uzaktaki görüntünün karıncalı olması gibi bir sorun var. Minecraft'ta chunksları ne kadar yükseltirsem yükselteyim bu sorun vardı. Başka bir oyundan örnek verecek olursam Batman Arkham Knight ve RDR2'de de aynı problemi yaşadım. Dediğin gibi bir stress testi yapayım sorunlu olabilir kart.

Ekran kartına stres testi atabilir misin?
RDR ve dishonered kabul edilebilir ama Minecraft'ta boyle bir sorun yaşaman imkansıza yakın.

Sonuç bu şekilde. Ekran kartı gücünü %100 kullanamıyor %66 ile %71 arasında gidip geliyor. Ama bunun karıncalanmayla bir alakası var mı bilmiyorum.

1691569472808.png

Son düzenleme:
Kenar yumuşatma Full'de ona rağmen durum bu. Kapalıyken daha da fena.

Şöyle söylüyüm karıncalanmanın yanı sıra uzak mesafe görüntüsünün ileriye gittikçe yavaşça yüklenmesi ve uzaktaki görüntünün karıncalı olması gibi bir sorun var. Minecraft'ta chunksları ne kadar yükseltirsem yükselteyim bu sorun vardı. Başka bir oyundan örnek verecek olursam Batman Arkham Knight ve RDR2'de de aynı problemi yaşadım. Dediğin gibi bir stress testi yapayım sorunlu olabilir kart.

Sonuç bu şekilde. Ekran kartı gücünü %100 kullanamıyor %66 ile %71 arasında gidip geliyor. Ama bunun karıncalanmayla bir alakası var mı bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1895548

Allah Allah son ayarlarda değil mi testiniz %100 kullanılmaması garip geldi oyunlarda da öyle mi? Ve ekran kartınızla işlemcinizin bir de anakartınızın modelini alabilir miyim?

Allah Allah son ayarlarda değil mi testiniz %100 kullanılmaması garip geldi oyunlarda da öyle mi? Ve ekran kartınızla işlemcinizin bir de anakartınızın modelini alabilir miyim?

Her oyunda öyle değil bazen %99 kullanıyor ama işlemcim biraz darboğaz yapıyor herhalde.
Intel i5 9400F.
RTX 2060.
ASUS Prime H310M-K

Eki Görüntüle 1895738

Hocam AMD kart varsa üstteki ayarı kapatın.

Kartım NVIDIA hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı