Oyunlarda görüntürde pikselleşmeler oluyor

Berkant61

Zeptopat
Daha fazla  
MSI Optix MAG272CQR monitörüm var. Yakın zamanda RTX4070'li sistem aldım. Oyunlarda görüntüde pikselleşmeler oluyor kenar yumuşatma falan da açtım ama çok etki etmedi örneğin oyunlarda ağaç yaprakları piksel piksel oluyor Valorant'ta karekterlerin kenarları pikselli oluyor silahlarda yine aynı şekil. Ne yaptıysam düzelmedi niye oluyor acaba aldığım günden beri sorunları bitmiyor zaten PC'nin :D

Ekran kartının software'ına girip görüntü ayarlarında performans arttırıcı yönde seçili ayarları kaliteyi arttıracak şekilde değiştirdiniz mi?
Eğer yazılıma güncelleme yaptıysanız ayarları otomatik değişmiş olabilir.

Ekran kartının software'ına girip görüntü ayarlarında performans arttırıcı yönde seçili ayarları kaliteyi arttıracak şekilde değiştirdiniz mi?
Eğer yazılıma güncelleme yaptıysanız ayarları otomatik değişmiş olabilir.

NVIDIA Denetim Masası'ndan kontrol 3D görüntü ayarlarını yaptım belki sorun oradan çözülür diye. Kenar yumuşatma ayarlarınıda yaptım ama yine de çok fark ettirmedi. Örneğin RDR2 de ağaç dalları piksel piksel oluyor. Monitör ile alakalı olabilir mi acaba? Mesela bende PS5 varken yine ufak tefek oluyordu bu pikselleşmeler. Ama PC de Ultra ayarlarda falan daha da belirgin oluyor. Hele kenar yumuşatma kapalı iken oynanabilecek durumda değil.

Geri
Yukarı