Oyunlarda GPU kullanımı %30 oluyor

JellyRick

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynarken GPU kullanımına baktığım zaman %30-%50 arası. Normalde en az %80 civarında olması gerektiğini duymuştum. Bu sorun neden kaynaklı olabilir? Nasıl çözerim? İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS kısıtlayıcı veya vsync açık mı (açık ise kısıtlama değerine ulaşıyor mu FPS'iniz)? CPU kullanımı da düşük mü?

Ek olarak eğer program düzgün çalışıyorsa ekran kartı belirli bir yüzdede olmalı diye bir şey yok.

V-Sync ile FPS değerinizi kısıtlıyorsanız olabilir, ayriyeten grafik ayarları düşükse veya oynadığınız oyun CPU odaklı bir oyun ise düşük GPU kullanımı olması bir yere kadar normal. Hangi oyunda alıyorsunuz %30 kullanım miktarını? Tabi belki darboğaz sorunu da olabilir, ama imzanızdaki sistemde olacağını sanmam.

V-Sync ile FPS değerinizi kısıtlıyorsanız olabilir, ayriyeten grafik ayarları düşükse veya oynadığınız oyun CPU odaklı bir oyun ise düşük GPU kullanımı olması bir yere kadar normal. Hangi oyunda alıyorsunuz %30 kullanım miktarını? Tabi belki darboğaz sorunu da olabilir, ama imzanızdaki sistemde olacağını sanmam.
V-Sync kapalı. Fornite. Grafik ayarları düşük evet. Darboğaz olduğunu ben de sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı