Oyunlarda GPU kullanımı bazı durumlarda %0 oluyor 1-2 saniyelik ekran donmaları oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Enessbys

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi takılmalar her oyunda oluyor. CS:GO, LoL, Battlefield, Sea of Thieves, vb. competive olmayan oyunlar hariç bu sorun çok da umurumda değil ancak competive oyunlarda en basitinden CS:GO karşımda adam gördüğümde bile donuyor bazen ve çoktan ölmüş oluyorum ekran hareketleri devam etmeye başladığında. Normalde aldığım FPS düzeyi 220-270 arası 1280-960 da oynuyorum. 1 ay öncesine kadar olmuyordu hiçbir sıkıntı yoktu ve kartal 2'ye kadar çıktım. Ekran kartı driverının bir hatası yüzünden DDU ile driverları kaldırdım ve tekrar yükledim sonra bu tarz sorunla karşılaştım. Bilgisayarı aldığım ilk 4-5 ay bu sorun yine oluyordu sonrasında bir şey oldu düzeldi ve şu an tekrar baş gösterdi. Sistem özelliklerim ve Nitro uygulaması sonuçları aşağıda GPU'nun 0 olduğu anda tam karşımda adam vardı sinirden çıldırıyorum üstüne bir de rank düştüm.

Sistem özellikleri: AMD Ryzen 5 3550H Mobile Vega işlemci + RX560X harici ekran kartı / 24 GB RAM (16+8)/128 GB ssd/1 TB HDD

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    472,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin 94 dereceyi gormüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı